PHL: Tychy i Polonia straszą przed play-offami!

17.02.2017
GKS Tychy pewnie i na dużym luzie wjeżdża do fazy play-off jako zwycięzca sezonu zasadniczego PHL! Podopieczni trenera Jiriego Sejby obronili pozycję lidera gromiąc JKH GKS Jastrzębie, choć... wygrywać wcale nie musieli. W Krakowie sensacyjnie wygrała bowiem bytomska Polonia, która urasta do rangi czarnego konia przed decydującą fazą sezonu 2016/17!
Łukasz Sobala/PressFocus
W środę bytomianie rozbili w "Stodole" tyski GKS, w piątek udowodnili, że w tamtym zwycięstwie nie było cienia przypadku. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Demkowicza - już przed meczem pewni finiszu na 4. miejscu w ligowej tabeli - wysłali kolejny sygnał ostrzegawczy w stronę tych, którzy medale chcieliby rozdać jeszcze przed rozpoczęciem play-offów. Przed upływem 1. minuty kapitalną akcją popisał się David Turon. Czeski obrońca zgarnął krążek na środku lodowiska a później mijał defensorów rywala by wreszcie nie dać szans bezradnemu Rafałowi Radziszewskiemu. Gospodarze wyrównali jeszcze w pierwszej odsłonie, ale w drugiej byli już bezradni wobec ambitnych bytomian. Goście za sprawą trafienia Błażeja Salamona objęli prowadzenie wykorzystując grę w przewadze po karze dla Petra Sinagla. 3 minuty później Edmunds Augstkalns z asysty Marcina Frączka podwyższył na 3:1 dla przyjezdnych. Marzenia o zapunktowaniu w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego wybił "Pasom" Elvijss Biezais, ustalając w 46. minucie wynik na 4:1 dla polonistów.

Równolegle na Stadionie Zimowym w Tychach toczył się derbowy bój GKS-u z Jastrzębiem. Gospodarze nie czekali na wieści z Krakowa i choć przed upływem kwadransa Leszek Laszkiewicz dał prowadzenie przyjezdnym, to na pierwszą przerwę podopieczni trenera Sejby zjeżdżali już z zaliczką 2 bramek. Piorunującą końcówkę pierwszej tercji trafieniami udokumentowali Marcin Kolusz, Radosław Galant i Adam Bagiński. Później wicemistrzowie wszystko mieli już pod kontrolą - w drugiej odsłonie trafili Pociecha i Mateusz Bepierszcz, a na 8 minut przed końcem wygraną całego sezonu zasadniczego przypieczętował Andrei Makrov.

W dobrych humorach fazę zasadniczą kończą również hokeiści katowickiego GKS-u. Zaczęło się ostro - po 30 sekundach mecz skończył się dla Marka Strzyżowskiego i Philippa Nasca, którzy tego dnia postawili na boks zamiast hokeja. Na gole w "Satelicie" trzeba było za to czekać do ostatniej tercji. W końcu na kwadrans przed końcem gości z Gdańska "napoczął" Daniel Bogdziul, poprawił Kamil Sikora, a niemal równo z syreną po raz drugi do bramki rywala trafił Bogdziul.