PHL: Śląska niedziela w hokejowej Ekstralidze. Co za wyniki!

29.01.2017
Tempish Polonia Bytom bije Podhale Nowy Targ, a GKS Tychy spokojnie ogrywa Orlika w Opolu. Wszystkich w cieniu zostawili jednak jastrzębianie - tego co zrobili hokeiści JKH GKS-u prawdopodobnie nie spodziewał się nikt!
Aktualny mistrz, lider ekstraligowej tabeli, drużyna, która wygrała osiem swoich ostatnich spotkań o punkty. W niedzielę faworyt na "Jastorze" był jeden i to mimo faktu, że podopieczni trenera Roberta Kalabera już w piątek błysnęli, odprawiając bez punktów innego z wielkich polskiego hokeja - tyski GKS.

"Pasy" od początku meczu zostały wrzucone na niesamowitą karuzelę. Między 10 a 16 minutą Roberta Kowalkówkę pokonywali Leszek Laszkiewicz, Jakub Michałowski, Łukasz Nalewajka i Kamil Wróbel. Zdezorientowani goście odpowiedzieli tylko trafieniem Filipa Drzewieckiego, ale pierwsza tercja to był nokaut w wykonaniu ekipy z Jastrzębia. Trener Rudolf Rohacek reagował - zmienił bramkarza, ale Michael Łuba również był bezradny wobec rozpędzonego GKS-u. Co prawda krakowianie osiągnęli przewagę w grze, ale trafiali wciąż rewelacyjni gospodarze. W drugiej tercji na 5:1 podwyższył Dominik Paś, a w trzeciej odsłonie wynik po przejęciu krążka w tercji przeciwnika ustalił Kamil Wróbel.

Wynik w Jastrzębiu wykorzystali tyszanie. GKS pewnie ograł w Opolu tamtejszy Orlik 4:1 przełamując fatalną serię 4 porażek z rzędu. Na 5 dni przed ostatnim w sezonie zasadniczym starciem z Cracovią wicemistrzowie tracą do prowadzących w tabeli "Pasów" zaledwie punkt, co oznacza, że piątkowe "Starcie Mistrzów" w Krakowie będzie meczem o fotel lidera!

Na czwartą pozycję wraca Tempish Polonia, która w kapitalnym stylu rozprawiła się z trzecim w stawce, nowotarskim Podhalem. Bytomianie wygrali wszystkie tercje. Wynik otworzył Błażej Salamon, i choć już minutę później "Szarotki" doprowadziły do wyrównania, to po golach Marcina Słodczyka i Mateusza Danieluka po pierwszej tercji było 3:1 dla gospodarzy. W drugiej odsłonie niebagatelne umiejętności potwierdził Martin Vozdecky - czeski napastnik dwukrotnie pokonywał bramkarza przyjezdnych, na co odpowiedział tylko Jarkko Hattunen. Przed ostatnią odsłoną w "Stodole" bytomianie wygrywali zatem już 5:2, a w trzeciej odsłonie wynik jeszcze poprawili. Elvijs Biezais i Marcin Frączek zdobywali gole numer 6 i 7 dla Polonii,  która na 4 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego znowu wyprzedza opolskiego Orlika.