PHL: Polonia zgarnia punkty na "Jastorze"

05.02.2017
W sezonie zasadniczym Polskiej Hokej Lidze prawie wszystko jest już jasne. Tylko cud mógłby odebrać pierwsze miejsce w tabeli tyskiemu GKS-owi, na pozycji numer 4 umacnia się zaś bytomska Tempish Polonia.
Podopieczni trenera Tomasza Demkowicza odnieśli w niedzielę kolejne z rzędu, cenne zwycięstwo. Po pokonaniu Orlika Opole bytomianie przywieźli komplet punktów z Jastrzębia-Zdroju. O wygranej zdecydował duet Tomasz Kozłowski - Evijs Biezais. Najskuteczniejszy napastnik bytomian w ostatniej tercji dwa razy kończył podania 25-letniego Łotysza, dzięki czemu na 2 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Polonia powiększyła swoją przewagę nad piątym Orlikiem do 3 punktów.

Jastrzębianie po niedzielnej porażce definitywnie przekreślili swoje szanse na wyprzedzenie opolan, którzy niespodziewanie ugrali 2 punkty z Comarch Cracovią. Taki wynik oznacza, że JKH w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski zmierzy się z ekipą TatrySki Podhale Nowy Targ. Nowotarżanie po zaciętym meczu w na Stadionie Zimowym ulegli GKS-owi Tychy 3:4. Po pierwszej tercji wydawało się, że pozostała część spotkania będzie dla GKS-u formalnością - nieco ponad kwadrans wystarczył, by krążek po strzałach Jana Semorada i (dwukrotnie) Michała Woźnicy lądował w bramce przyjezdnych. Tymczasem "Szarotki" potrafiły doprowadzić do wyrównania, i dopiero gol Jana Semorada z 50. minuty zapewnił liderowi zwycięstwo. To rozstrzygnięcie znacznie przybliża podopiecznych Jiriego Sejby do wygrania sezonu zasadniczego - dziś wicemistrzowie mają już 4 punkty przewagi nad "Pasami" i w następnej kolejce mogą przypieczętować wygraną w ligowych zmaganiach.