Pechowa niedziela dla Imperium Katowice

04.03.2015
To nie był udany weekend dla zawodniczek i zawodników Imperium Katowice. Obie drużyny przegrały swoje mecze ligowe.
Imperium Katowice
Najpierw zawodniczki Imperium przegrały derbowy pojedynek z Glorią Katowice. Główną przyczyną porażki była bardzo słaba skuteczność - pierwszy gol szczypiornistki Imperium zdobyły dopiero w ósmej minucie spotkania. Przełożyło się to na wynik - do przerwy Gloria miała sześć trafień więcej.

Po przerwie gra Imperium wyglądała już nieco lepiej i udało się odrobić część strat. Tak było jednak do czasu, aż pojawiły się niedokładne rzuty i proste błędy. Gloria znów odskoczyła i wygrała dosyć pewnie, siedmioma bramkami.

Gloria Katowice - Imperium Katowice 26-19

Nie powiodło się także drużynie seniorów, która grała z MOSM Bytom. Katowiczanie dobrze grali w obronie, bardzo dużo piłek odbił też bramkarz. Zawodziła jednak skuteczność, przez co do przerwy bytomianie prowadzili 10-7.

Po przerwie udało się doprowadzić do remisu po 11, mecz zrobił się bardzo wyrównany, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy odskoczyli na kilka bramek i ostatecznie wygrali dwoma trafieniami.

Imperium Katowice - MOSM Bytom 20-22
źródło: Imperium Katowice