Okres oczekiwania zakończony. "GieKSa" ma nowego prezesa

26.08.2019

Wielosekcyjny GKS Katowice zyskał nowego prezesa. Marcina Janickiego, który został zdymisjonowany przez Radę Nadzorczą spółki po zakończeniu ubiegłego sezonu ligowego, na stanowisku zastąpił wieloletni dyrektor Stadionu Śląskiego, Marek Szczerbowski.

Łukasz Sobala/PressFocus

O uchwale Rady Nadzorczej klubu poinformowało zarówno biuro prasowe Urzędu Miasta Katowice, jak i oficjalna strona internetowa GKS-u. -  Życzymy nowemu prezesowi wielu sukcesów odnoszonych zarówno na polu organizacyjnym, jak i sportowym – we wszystkich sekcjach GKS-u Katowice - można przeczytać na stronie katowickiego UM.

Szczerbowski był kandydatem na stanowisko sternika „GieKSy” już od dłuższego czasu - właściwie od momentu, gdy 10 czerwca br. rada nadzorcza wielosekcyjnego klubu zdymisjonowała Marcina Janickiego. Wspomniany Janicki oddał się do dyspozycji zarządu tuż po przegranym meczu z Bytovią Bytów, który oznaczał spadek piłkarzy z Bukowej na szczebel drugoligowy. Nazwisko jego prawdopodobnego następcy pojawiło się już z kolei m.in. na konferencji, którą władze miasta zorganizowały w sprawie nowych założeń funkcjonowania spółki. 

Jak informuje oficjalna strona internetowa GKS-u, nowy sternik wielosekcyjnego klubu posiada duże doświadczenie w zarządzaniu sportowymi podmiotami. W trakcie swojej zawodowej kariery Szczerbowski przez dziewięć lat był dyrektorem spółki Stadion Śląski (od 2006 do 2015 roku), a także był prezesem oraz menedżerem ds. sportowych w klubie Kolejarz 24 Katowice, występującym aktualnie w klasie A. Dodatkowo Szczerbowski posiada tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej, od kilkunastu lat jest wykładowcą akademickim i prowadzi zajęcia na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. 48-latek ma również za sobą karierę polityczną - jest bowiem byłym radnym z ramienia SLD oraz był jednym z kandydatów do objęcia funkcji prezydenta Katowic w 2014 roku.

źródło: własne/gkskatowice.eu
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również