Nieudany debiut MKS Dąbrowa Górnicza

04.10.2014
MKS Dąbrowa Górnicza debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zaliczy do udanych. Nowicjusze przegrali z weteranami z Sopotu 67:83.
To był wielki dzień dla koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza. Po historycznym awansie do Tauron Basket Ligi pierwszym rywalem bieniaminka był Trefl Sopot - aktualny brązowy medalista rozgrywek. Starania i chęci to za mało aby odnieść sukces w meczu z faworyzowanym przeciwnikiem. Dąbrowianie w pierwszej kwarcie narzucili swój styl gry i punktowali częściej niż przyjezdni. Ku uciesze miejscowych kibiców ta część gry zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem 25:19. Później było jednak tylko gorzej. Druga partia pozwoliła na utrzymanie prowadzenia w meczu, bowiem skończyła się wynikiem 18:22, ale w trzeciej i czwartej kwarcie goście nie pozostawili złudzeń tegorocznemu "kopciuszkowi" rozgrywek wygrywając 17:8 oraz 25:16. Zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza pomimo dobrego początku musieli uznać wyższość rutynowanych rywali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 67:83.