Niespodziewany zwrot akcji w Zabrzu. Trener Urban odchodzi z klubu

14.06.2022

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że w zabrzańskim konflikcie na lepszej pozycji znajduje się trener Urban. We wtorek na kibiców spadła jednak niespodziewana i smutna informacja - drogi Jana Urbana oraz Górnika Zabrze rozeszły się na dobre. Od nowego sezonu zespół poprowadzi nowy trener.

Marta Badowska/PressFocus

We wtorkowe popołudnie media obiegły informacje o rozstaniu się Górnika z obecnym szkoleniowcem. Niedługo później klub oficjalnie potwierdził te doniesienia. Od środy 15 czerwca Jan Urban przestanie pełnić obowiązki pierwszego trenera w klubie z Zabrza. Zastąpi go, jedynie na krótki okres, trener drugiej drużyny "Trójkolorowych" Piotr Gierczak.

W ostatnich dniach z Zabrza wypływało wiele różnych informacji na temat konfliktów pomiędzy włodarzami, prezesem, a trenerem Górnika. Wiele źródeł wskazywało na to, że to prezes klubu pożegna się z klubem na dobre. Poniedziałek oraz wtorek, a zatem powrót do pracy w klubie, przyniósł rozmowy na najwyższym szczeblu, po których właściciele podjęli odpowiednie decyzje. Najpierw o pozostawieniu na stanowisku prezesa Arkadiusza Szymanka, a później o zakończeniu współpracy z Janem Urbanem. Taki obrót spraw nie spodobał się kibicom, większość z których darzyła szkoleniowca ogromną sympatią.

Nie wiemy jeszcze, kto przejmie stery po odejściu Urbana z Górnika Zabrze. Tegoroczny okres przygotowawczy jest bardzo krótki, a włodarze klubu będą musieli poszukać następcy w ekspresowym tempie.

autor: Antoni Majewski

Przeczytaj również