"Niebieskie" na start!

02.09.2015
Już podczas najbliższego weekendu swój sezon zainaugurują szczypiornistki Superligi. Wśród nich będzie rzecz jasna drużyna chorzowskiego Ruchu.
Łukasz Sobala/pressfocus.pl
„Niebieskie” to tak naprawdę w dużej mierze inny team niż ten, który przed rokiem udanie zaprezentował się na parkietach rozgrywek PGNiG. Drużynę opuściło parę kluczowych zawodniczek (Migała, Lesik, Belmas, Piotrkowska), na ich miejsce sprowadzono Lidię Żakowską oraz Paulinę Tracz, wsparto także pierwszy zespół zdolnymi juniorkami z ekipy Mistrzyń Polski.

Zmian nie uniknął również sztab szkoleniowy KPR-u, który aktualnie tworzą Adam Wodarski i Cezary Winkler. Oto jak przed sezonem wypowiada się pierwszy trener Ruchu: „W tym roku chcemy po prostu wygrać każdy następny mecz. Takie sobie wyznaczamy cele. Jak się uda namieszać w lidze to będziemy się z tego tylko cieszyć. Nie myślimy jednak o swojej pracy wyłącznie w kategoriach płatania figli. Dlatego w zależności od naszej gry cele będą się zmieniać, a każdy scenariusz jest możliwy. To będzie zupełnie nowa drużyna. Intensywnie przygotowujemy się do nowych rozgrywek, przyznam, że robimy to nieco inaczej niż w zeszłym sezonie. Wierzę, że ta drużyna odpali.”

W przedsezonowych grach towarzyskich „Niebieskie” raczej nie błyszczały, choć nie można zapominać o wygranym turnieju o Puchar Starosty Poruby. Z drugiej strony, jak uczy historia, dość często zespoły, które wypadały blado w sparingach, później „odpalały” już w trakcie ligowych zmagań. I pewnie dokładnie taki scenariusz sugeruje, w swej wypowiedzi, trener Wodarski.

Inauguracyjny występ Ruchu już w sobotę, o 17:00, na gorącym koszalińskim parkiecie. Rywalem będzie oczywiście tamtejsza Energa AZS.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również