Młodzi hokeiści pograli w Katowicach. Na "Torkaciku" rządzili sosnowiczanie

16.04.2019

W sobotę i niedzielę w Katowicach, w małej hali przy Spodku zwanej potocznie „Satelitą” odbyła się I edycja turnieju hokejowego dzieci pod nazwą „TORKAT CUP”. Pomysł na taką, a nie inną nazwę imprezy wykazali trenerzy wszystkich zespołów biorących udział w turnieju. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że impreza będzie się odbywać cyklicznie.

Sebastian Taborek

W turnieju wzięło udział 5 zespołów podzielonych na 3 kategorie wiekowe. Oprócz gospodarzy KH GKS-u Katowice S. A wystąpiły drużyny UKS Zagłębie Sosnowiec, WTH Wrocław, TMH Polonia Bytom i RTH Ruda Śląska. W pierwszym dniu imprezy do rywalizacji przystąpili zawodnicy urodzeni w latach 2009-2010 oraz 2011 i młodsi, a gra toczyła się jednocześnie na dwóch, oddzielonych od siebie tercjach lodowiska. Młodzi adepci hokeja na lodzie grali systemem każdy z każdym w swojej kategorii wiekowej. Po bardzo zaciętej rywalizacji w obu grupach, z kompletem zwycięstw w obu kategoriach wiekowych zwyciężył zespół UKS-u Zagłębia Sosnowiec. W starszej grupie sosnowiczanie wyprzedzili TMH Polonię Bytom oraz ekipę RTH Ruda Śląska. W młodszym roczniku zaś pozostawili za sobą ponownie drużynę z Bytomia i WTH Wrocław. Oprócz emocji na tafli lodowej gorąco było również na trybunach, gdzie przekrzykiwali się w dopingu rodzice, którzy z dumą dopingowali swoje pociechy. By każdy obecny na hali był w dobrej kondycji, organizatorzy zadbali o punkt gastrononomiczny, w którym serwowano kawę i herbatę, a także domowe wypieki i tradycyjny pożywny śląski żur.

Po zmaganiach na lodzie i wręczeniu pamiątkowych medali mieliśmy jeszcze jedną uroczystość. Młodzi zawodnicy gospodarzy podziękowali swojemu byłemu już trenerowi – Kamilowi Berggruenowi, za czas który im poświęcił dotychczas, dzieląc pracę z dziećmi z funkcją trzeciego bramkarza w drużynie seniorskiej. W podziękowaniu za włożony trud, zawodnik-trener otrzymał na pamiątkę tablo ze zdjęciami, do których z pewnością będzie często wracał wspomnieniami.

W niedzielę na lód wyjechała trzecia kategoria wiekowa zawodników. Byli to gracze urodzeni w latach 2007 do 2010. W tym dniu zabrakło drużyny z Rudy Śląskiej, która nie wystawiła składu. Rozgrywki w toczyły się już na całym obszarze lodowiska, ponownie systemem każdy z każdym, a czas jednego meczu wynosił 2 × 20 minut. Wzorem dnia poprzedniego pierwsze miejsce zajęła drużyna z Sosnowca, wyprzedzając swoich rówieśników z Bytomia. Najniższe miejsce na podium zajęli młodzi hokeiści gospodarzy.Pierwsza edycja turnieju już za nami. Cieszą tego typu turnieje, bo niestety nie każda drużyna hokejowa w Polsce bierze udział w rozgrywkach ligowych w danej kategorii wiekowej. Organizacyjnie przedsięwzięcie na pewno zakończono sukcesem. Z punktu widzenia marketingowego dużo jest jeszcze do poprawy, lecz jak zapewniają sami organizatorzy, już dziś w głowach rodzą się pomysły na to, jak w przyszłość przyciągnąć więcej osób na lodowisko.

Komplet wyników:

SOBOTA (kategoria 2009-2010)
UKS Zagłębie Sosnowiec – RTH Ruda Śląska 6:2
WTH Wrocław – TMH Polonia Bytom 3:10
KH GKS Katowice S.A – UKS Zagłębie Sosnowiec 0:8
RTH Ruda Śląska - WTH Wrocław 5:3
WTH Wrocław – KH GKS Katowice S.A 6:1
TMH Polonia Bytom – RTH Ruda Śląska 6:3
KH GKS Katowice S.A – TMH Polonia Bytom 3:6
UKS Zagłębie Sosnowiec – WTH Wrocław 11:1
RTH Ruda Śląska – KH GKS Katowice S.A 7:5
TMH Polonia Bytom – WTH Wrocław 10:3
TMH Polonia Bytom – UKS Zagłębie Sosnowiec 2:8

SOBOTA (kategoria 2011 i młodsi)
KH GKS Katowice S.A – TMH Polonia Bytom 1:6
UKS Zagłębie Sosnowiec – WTH Wrocław 11:2
WTH Wrocław – KH GKS Katowice S.A 5:1
TMH Polonia Bytom – UKS Zagłębie Sosnowiec 2:7
WTH Wrocław – TMH Polonia Bytom 3:10
KH GKS Katowice S.A – UKS Zagłębie Sosnowiec 0:11

NIEDZIELA (kategoria 2007-2010)
KH GKS KATOWICE S.A – TMH Polonia Bytom 1:6
UKS Zagłębie Sosnowiec – WTH Wrocław 14:1
WTH Wrocław – KH GKS Katowice S.A 4:5
TMH Polonia Bytom – UKS Zagłębie Sosnowiec 1:3
WTH Wrocław – TMH Polonia Bytom 2:8
KH GKS Katowice S.A – UKS Zagłębie Sosnowiec 2:14

autor: Sebastian Taborek

Przeczytaj również