Młody talent w Ekstraklasie. Sezon dokończy jednak w Jastrzębiu

26.01.2019

Kolejny klub Ekstraklasy postanowił rozpocząć przygotowania do przyszłego sezonu i pozyskał młodego piłkarza ze śląskiego klubu. Nowym zawodnikiem Wisły Płock został pomocnik Maciej Spychała, który w rundzie jesiennej był podstawowym piłkarzem pierwszoligowego beniaminka z Jastrzębia. 20-latek podpisał z nowym klubem 2,5-letni kontrakt, ale najprawdopodobniej trafi do Płocka dopiero po zakończeniu tego sezonu.

Rafał Rusek/PressFocus

W trakcie swojej krótkiej kariery, urodzony w 1998 roku zawodnik występował już w drugim zespole Lecha Poznań i Zagłębia Lubin. Na czwartym poziomie rozgrywkowym pomocnik łącznie rozegrał 48 spotkań, w których pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Przed rozpoczęciem tego sezonu Spychała definitywnie opuścił Poznań (do drugiej drużyny Zagłębia był jedynie wypożyczony) i zasilił szeregi GKS-u Jastrzębie. Pomocnik podpisał z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi dwuletni kontrakt i z miejsca wskoczył do pierwszego składu drużyny. W minionej rundzie Spychała wystąpił w 18 ligowych meczach, rozpoczynając wszystkie w podstawowym składzie. W 13 z nich młodzieżowiec rozegrał pełne 90 minut, a ostatnie spotkanie w Niepołomicach zakończył przedwcześnie z powodu dwóch żółtych kartek. 

20-latek, który jesienią nie zapisał na swoim koncie żadnej bramki i asysty, najprawdopodobniej spędzi pół roku na wypożyczeniu w swoim dotychczasowym klubie. Po zakończeniu sezonu Spychała zasili szeregi Wisły i być może wykorzysta fakt, że Damian Szymański odszedł do Achmatu Grozny, a Ariel Borysiuk zakończy swoje półroczne wypożyczenie.

Defensywny pomocnik podpisał z płockim klubem 2,5-letni kontrakt, w którym znajduje się opcja jego przedłużenia o kolejny rok. 

źródło: własne/wisla-plock.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również