MKS Dąbrowa Górnicza uległ wicemistrzowi 77-91

12.10.2014
Koszykarze z Zagłębia przegrali z wicemistrzami 77-91 i będą musieli poczekać na pierwsze zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Podopieczni Wojciecha Wieczorka podjęli walkę i pod koniec trzeciej kwarty tracili już tylko dwa punkty do Stelmetu, ale ostatecznie nie dali rady odrobić strat.

Wydarzenie
Koszykarze z Dąbrowy Górniczej bardzo dobrze zaczęli spotkanie. Prowadzili z wicemistrzami kraju 7-2, ale pierwszą kwartę zakończyli z dziesięciopunktową (27-17) stratą do Stelmetu. Dwie następne części gry podopieczni Wojciecha Wieczorka nieznacznie wygrali. Pod koniec trzeciej kwarty byli bardzo blisko rywali (63-61), lecz stało się to po raz ostatni w tym meczu. Czwarta odsłona spotkania to już zdecydowana przewaga Stelmetu, która zapewniła końcowe zwycięstwo drużynie z Zielonej Góry.

Ciekawostki
- Steve Burtt wykazał się 80% skutecznością w rzutach za 3 punkty. Z 5 prób aż 4 były udane.

- Koszykarze MKS nie przestraszyli się faworyzowanych rywali. Pomimo porażki wygrali dwie kwarty.

- najlepszym zawodnikiem zespołu Wojciecha Wieczorka ponownie został Miles McKay. Amerykanin Zdobył 19 punktów, zaliczył 5 zbiórek i 4 asysty.

-dobrą formę potwierdził także Marcin Piechowicz. 21-latek zdobył 13 punktów, zaliczył 3 zbiórki i 6 asyst.