Mistrz Włoch na kolanach. "GieKSa" mocna również w Europie!

15.11.2018

Kapitalny występ hokeistów GKS-u Katowice na inaugurację Turnieju Kontynentalnego IIHF. Okazuje się, że rozjeżdżający jak czołg krajową konkurencję podopieczni trenera Toma Coolena świetnie radzą sobie również na międzynarodowych arenach.

Ritten Sport byli pierwszym, historycznym rywalem katowiczan na arenie Turnieju Kontynentalnego. Wzmocniona przed zawodami Niko Tuhkananem i Filipem Starzyńskim drużyna bez kompleksów przywitała się z zawodami, osiągając przewagę od początku czwartkowego spotkania. Katowiczanie prowadzenie objęli po uderzeniu Tomasza Malasińskiego, który skutecznie poprawiał próbę Grzegorza Pasiuta. Mimo dominacji na lodowisku w Belfaście pierwsza i kolejnych szans na poprawienie rezultatu pierwsza tercja zakończyła się minimalnym prowadzeniem reprezentującego Polskę GKS-u.

Początek drugiej tercji to przede wszystkim popisy Kevina Lindskouga. Po tym jak w odstępie kilkudziesięciu sekund na ławkę kar zjeżdżali Radosław Sawicki i Maciej Urbanowicz katowiczanie musieli bronić się trójką zawodników. Zachowali czyste konto, co zawdzięczają swojemu bramkarzowi, który w ciągu dwóch minut kilka razy cudem ratował zespół z największych opałów. W 33. minucie okres gry w przewadze wykorzystali za to podopieczni Coolena. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Malasiński. Raptem kilkadziesiąt sekund później grający w tym momencie osłabieniu katowiczanie wyższość nad rywalem udokumentowali za sprawą trafienia Jesse Rothla.

W ostatniej odsłonie starający się gonić wynik Mistrzowie Włoch nie mieli wiele do zaoferowania pod katowicką bramką. GKS skutecznie rozbijał próby ataków swojego rywala, a na 4 minuty przed końcem postawił kropkę nad "i". Autorem czwartego, ustalającego wynik trafienia dla "GieKSy" był Janne Laakkonen.

W swoim drugim meczu półfinałów Turnieju Kontynentalnego hokeiści Tauron KH GKS-u zmierzą się z Mistrzem Chorwacji, ekipą Medvescak Zagrzeb. Początek spotkania w piątek o gdzinie 16:00.

Ritten Sport - KH GKS Katowice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
0:1 - Tomasz Malasiński 8'
0:2 - Tomasz Malasiński 33.
0:3 - Jesse Rothl 35'
0:4 - Janne Laakkonen 56'

Ritten: Tragust (Treibenreif) - Tauferer, Brighenti, S. Kostner, Eriksson, Sislannikovs - Vigl, Lescovs, Tudin, Frei, T. Spinell - Brunner, Lutz, J. Kostner, M. Spinell, Fink - Lang, Oehler, Quin, Eisath, Pechlaner.

GKS: Lindskoug (Kieler) - Wanacki, Heikkinen, Rohtla, Łopuski, Wronka - Devecka, Cakajik, Pasiut, Laakkonen, Malasiński - Krawczyk, Tuhkanen, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz - Skokan, Wysocki, Krężołek, Sawicki, Rybak.

źródło: SportSlaski.pl/GKS Katowice