Liga Mistrzów: "Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy"

04.02.2020

W Krakowie odbyło się losowanie grup ampfutbolowej Ligi Mistrzów. Turniej z udziałem ośmiu europejskich drużyn rozegrany zostanie w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach w dniach 22-24 maja 2020 roku. 

EAFF

Podczas posiedzenia Europejskiej Federacji Amp Futbolu (EAFF), w którym udział wzięli przedstawiciele zespołów z Polski, Anglii, Irlandii, Turcji, Włoch, Gruzji, Azerbejdżanu i Rosji, czyli uczestników drugiej edycji Ligi Mistrzów EAFF dokonano losowania. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Gospodarze, zarazem aktualni mistrzowi Polski, czyli Kuloodporni Bielsko-Biała podejmą trzech wymagających rywali. – Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy, w której każda z drużyn ma szansę na awans do fazy finałowej. Pewne było, że będziemy mieli w grupie Turków lub Rosjan, ponieważ byli rozstawieni. Chciałem ominąć mocnych Anglików. Wylosowaliśmy jednak właśnie mistrzów Anglii, Irlandii oraz Rosji. W meczu otwarcia zmierzymy się z finalistami zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, czyli zespołem Dinamo Altai. Następnie zagramy z Shamrock Rovers, ampfutbolową sekcją jednego z największych klubów w Irlandii. Oba mecze rozegrane zostaną w piątek 22 maja. W sobotę podejmiemy naszpikowany reprezentantami Anglii Crewe Sharks. Do półfinałów awansują po dwa zespoły z obu grup. Mecze grupy B rozgrywane będą na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach. Trafili do niej mistrzowie Turcji, Holandii, Gruzji i Włoch. Podejrzewam, że kibiców najbardziej elektryzować będzie PSV Eindhoven, ale to turecki zespół Sahinbey Belediye jest ampfutbolową potęgą, warto zwrócić na nich szczególną uwagę. Z mojej strony chciałbym przede wszystkim zapewnić jak najlepsze warunki dla drużyn, które zameldują się w Bielsku-Białej, ale na boisku już nie będziemy tacy gościnni – mówi nam Daniel Kawka, założyciel i prezes Fundacji Kuloodporni. 

Zmagania najlepszych ampfutbolowych klubów odbędą się na Śląsku w dniach 22-24 maja 2020 roku, a rywalizacja będzie się toczyć na trzech obiektach – stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki w Czechowicach-Dziedzicach oraz boiskach w Bielsku-Białej, popularnej „Górce” (na tych obiektach zostaną rozegrane mecze grupowe) i na Stadionie Miejskim przy ulicy Rychlińskiego (tu z kolei odbędą się półfinały oraz spotkania o siódme, piąte, trzecie oraz pierwsze miejsce). – Formuła Ligi Mistrzów jest tak skonstruowana, że na pewno każda z drużyn zagra na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. W niedzielę na naszym nowoczesnym obiekcie przez cały dzień oglądać będzie można mecze ampfutbolowe. Rozegrane zostaną pojedynki o poszczególne miejsca oraz wielki finał. Wstęp na wszystkie mecze będzie darmowy. Absolutnym faworytem są mistrzowie Turcji. Naszym celem jest strefa medalowa. Nie chce składać zbyt dużych deklaracji, ponieważ nigdy tego nie robię. Sport jest przecież nieprzewidywalny. Przed nami intensywniejszy rok od poprzednich, tym bardziej, że będziemy grać na dwóch frontach, a do tego spora część naszych zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Krakowie – kończy Kawka nawiązują do drugiej, dużej ampfutbolowej imprezy, której organizację przyznano przedstawicielom naszego kraju. Pod koniec września bieżącego roku o prym na Starym Kontynencie powalczy nad Wisłą 16 reprezentacji narodowych.

autor: Krzysztof Biłka

Przeczytaj również