KPR Ruch - Vistal. Tylko zwycięstwo

01.04.2015
Czy jutrzejszy występ „Niebieskich” szczypiornistek w hali przy Dąbrowskiego 113 będzie ostatnim już w tym sezonie meczem chorzowianek o najwyższy cel w żeńskiej PGNiG Superlidze?
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
Ruch przegrał inauguracyjne spotkanie pierwszej rundy play-off w Gdyni i w czwartek musi zwyciężyć, w rewanżowej konfrontacji przed własną publicznością. Tym na co na pewno mogą liczyć jutro zawodniczki KPR-u, jest głośny doping miejscowych fanów, wspartych zapewne przez piłkarskich kibiców Ruchu. Właśnie oni tym bardziej chętnie przyjdą na spotkanie z Vistalem, gdyż wykorzystają w ten sposób przerwę w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy.

Podopieczne Marcina Księżyka nie muszą jednak opierać swoich nadziei na zwycięstwo tylko na dopingu publiczności. „Niebieskie” w bardzo dobrym stylu zakończyły rundę zasadniczą Superligi, a podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego również pokazały, że bynajmniej nie zamierzają łatwo ulec faworytkom z Pomorza.

Ruch prowadził w hali rywala już nawet dwoma bramkami, ostatecznie jednak przegrał i teraz musi odrobić tą stratę, pokonując Vistal po raz... drugi w tym sezonie. Jesienią przy Dąbrowskiego gdynianki poległy, nic zatem nie stoi na przeszkodzie by teraz powtórzyć tamto osiągniecie.

W przypadku gdyby udało się to osiągnąć, o tym kto awansuje do kolejnej rundy play-off zadecyduje dopiero trzeci mecz pomiędzy obiema ekipami. Zaplanowany jest on na 8 kwietnia w Gdyni. Póki co jednak zapraszamy do Chorzowa. Początek rywalizacji w czwartek, o godzinie 18:00.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również