KPR Ruch – SPR Pogoń 17-26. Nieudany rewanż

04.01.2015
Falstartem zakończył się początek rewanżowej rundy Superligi w wykonaniu chorzowskich szczypiornistek. „Niebieskie” przegrały u siebie z Pogonią. Tym samym nie udał się planowany w Chorzowie rewanż za porażkę ze szczeciniankami z pierwszej kolejki bieżącego sezonu.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
Inauguracyjna odsłona rywalizacji w hali przy Dąbrowskiego to początkowo dominacja przyjezdnych. Zawodniczki Pogoni najpierw prowadziły różnicą pięciu goli, później choć Ruch zdobył w końcu bramkę, przewaga gości jeszcze wzrosła. Do ośmiu, wreszcie aż do dziesięciu trafień.
Dopiero wówczas obudziły się gospodynie i trzeba przyznać, że jeszcze przed przerwą udało im się zniwelować dość znacząco poniesione straty. Po 30 minutach SPR wygrywał więc z KPR-em zaledwie 14-10.

Po zmianie stron gospodynie ambitnie walczyły o odrobinie strat i przez wiele minut przewaga SPR-u nie rosła. Gra toczyła się praktycznie w systemie „bramka za bramkę”. W końcówce jednak znowu czegoś w grze chorzowianek zabrakło. Może koncentracji, może nieco sił. W każdym razie skończyło się na wyraźnej wygranej gości 17-26.

„Niebieskie” przegrały ale bynajmniej nie rozczarowały. Poza naprawdę niemrawym początkiem, który wyraźnie przespały, nie były generalnie słabszym od drużyny gości zespołem. To plus, bo naprawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Ale także minus, gdyż tym bardziej szkoda straconych punktów.

KPR Ruch – SPR Pogoń 17 - 26 (10-14)

KPR Ruch: Montonowska, Ciesiółka – Pieniowska, Jasinowska, Piotrkowska, Drażyk M., Lesik, Drażyk, Migała, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Sucheta, Rodak, Belmas, Ważna.

Kary: 6 min (Masłowska, Ważna, Pieniowska)

SPR Pogoń: Szywerska, Płaczek – Huczko, Sabała, Stachowska, Cebula, Noga, Głowińska, Królikowska, Stasiak, Koprowska, Zawistowska, Kochniak, Formalik, Jaszczuk, Duran.

Kary: 4 min (Jaszczuk, Koprowska)