KPR Ruch – Pogoń. Wracają „Niebieskie”

30.12.2015
Już w najbliższą niedzielę, w spotkaniach dwunastej kolejki bieżących rozgrywek, na parkiety wracają szczypiornistki Superligi.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
„Niebieskie” zagrają w hali chorzowskiego MORiSu o godzinie 16:00 ze szczecińską Pogonią. I choć faworytkami tej rywalizacji wydają się być mimo wszystko zawodniczki gości, to jednak nie można skazywać podopiecznych Marcina Księżyka na porażkę.

Ruch dzieli w tabeli od Pogoni zaledwie jeden punkt, ewentualne zwycięstwo w niedzielnym pojedynku byłoby więc w Chorzowie bardzo dobrze odebrane. Nie można jednakże zapominać, że w poprzednim meczu tych drużyn, w Szczecinie, Baltica wygrała zdecydowanie 35:24, co daje jednak zawodniczkom trenera Struzika niewielką przewagę psychologiczną.

Szczecinianki mają też w swoim składzie jedną z najskuteczniejszych piłkarek tego sezonu – Agatę Cebulę, która do tej pory zdobyła już 60 bramek, w jedenastu ligowych meczach.
„Niebieskie” oczywiście broni nie składają, na pewno powalczą o pełną pulę, a podczas spotkania śmiało mogą liczyć na głośny doping fanów Ruchu, którzy specjalnie mobilizują się na niedzielną konfrontację.
źródło: sportslaski.pl/ruch-chorzow.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również