KPR Ruch - Piotrcovia. Belmas show?

17.01.2015
Przed trzema dniami „Niebieskie” piłkarki ręczne Ruchu nie dały rady wywalczyć chociażby punktu na „gorącym”, lubelskim parkiecie.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
Co innego jednak walka z mistrzyniami Polski i liderkami Superligi na ich terenie, a co innego pojedynek z niedawnym outsiderem tabeli, przed własną publicznością.

Właśnie tego typu rywalizacja czeka KPR w najbliższą niedzielę, gdy przeciwniczkami chorzowianek będzie Piotrcovia. Mecz rozegrany zostanie w hali przy Dąbrowskiego 113, o godzinie 16:00 i to podopieczne Marcina Księżyka są faworytkami konfrontacji.

Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego ma aktualnie na koncie zaledwie 5 ligowych „oczek”, co daje mu przedostatnie miejsce w klasyfikacji. Niżej od Piotrcovii jest tylko SPR Olkusz.
Jesienią Ruch pokonał na wyjeździe gorzej notowanego rywala 24-23 i teraz na pewno nie zechce dopuścić do udanego rewanżu.

Dodatkowo, skrzydeł powinien dodać „Niebieskim” fakt, że będą się bardzo chciały zrehabilitować za niedawną porażkę we własnej hali z Pogonią.
Ciekawostką niedzielnego pojedynku jest za to rodzinna konfrontacja dwóch sióstr Belmas. Victoria od paru miesięcy, z powodzeniem zdobywa bramki dla Ruchu. Vladyslava natomiast, niedawno wzmocniła piotrkowianki. Która z Ukrainek okaże się lepsza w bezpośredniej rywalizacji? My stawiamy naturalnie na tą „Niebieską”!
źródło: SportSlaski.pl / Miłosz Karski
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również