KPR Ruch - Piotrcovia 25-21. Victoria lepsza od siostry

18.01.2015
Naszą wczorajszą zapowiedź rywalizacji Ruchu z Piotrcovią zatytułowaliśmy „Belmas show?”. Ze znakiem zapytania. Nie byliśmy bowiem do końca pewni swoich przedmeczowych założeń. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
Niedzielna konfrontacja chorzowianek z niżej notowanymi przeciwniczkami, to rzeczywiście był popis umiejętności reprezentantki Ukrainy – Victorii Belmas. Zawodniczka Ruchu rozegrała świetne spotkanie i w dużej mierze właśnie jej postawie oraz siedmiu zdobytym golom, gospodynie zawdzięczają ostateczny sukces. Victoria zebrała za swoją grę dużo więcej pochwał niż jej siostra Vladyslava w zespole z Piotrkowa.

Do przerwy jednak miejscowa publiczność mogła jeszcze drżeć o końcowe rozstrzygnięcie, gdyż „Niebieskie” prowadziły z przedostatnim zespołem Superligi zaledwie jedną bramką, a ich gra pełna była niedokładności.

Na szczęście po zmianie stron zespół trenera Księżyka udowodnił, iż jest lepszą od Piotrcovii drużyną. Nie było już tak dużej ilości strat w wykonaniu chorzowianek, to zaś przełożyło się na kilku bramkowe prowadzenie KPR-u. I tego prowadzenia „Niebieskie” nie oddały już do samego końca pojedynku, tryumfując ostatecznie 25-21.

KPR Ruch – Piotrcovia 25 - 21 (12-11)

Ruch: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska, Jasinowska, Piotrowska, Lesik, Drażyk M., Drażyk, Migała, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Sucheta, Rodak, Sadowska, Belmas Victoria, Ważna.

Kary: 10 min

Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol, Sobińska, Kucharska, Cieślak, Kopertowska, Wypych, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska, Nowak, Belmas Vladyslava, Janiszewska, Agova.

Kary: 2 min
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również