KPR Ruch liczy na kibicowskie wsparcie

14.02.2015
Dzisiaj o 18:00 w hali przy ulicy Dąbrowskiego 113 czeka nas kolejne widowisko w ramach PGNiG Superligi kobiet. KPR Ruch podejmuje koszalińską Energę.
Rafał Rusek/pressfocus.pl
„Akademiczki” to podczas bieżących rozgrywek jedna z czołowych ekip w kraju. Zawodniczki trenera Jankowskiego zajmują w tabeli czwarte miejsce i na pewno będą się liczyły do samego końca w walce o medale. W dotychczas rozegranych 17 kolejkach ekipa z Koszalina przegrała zaledwie pięciokrotnie.

„Niebieskie” są niżej klasyfikowane, mają sześć punktów mniej od swoich najbliższych rywalek, przegrały z nimi jesienią, podczas poprzedniej konfrontacji, 23-27. Czy to oznacza, że Ruch jest bez szans na sobotni sukces? Absolutnie nie.

Szczypiornistki Marcina Księżyka mogą we własnej hali liczyć na doping miejscowych fanów (kibice, którzy pojawią się na hali z ważnym biletem, z piłkarskiego meczu Ruch – Piast, wejdą na mecz za jedyne 5,- złotych). Tenże poniósł ich przecież, zaledwie przed dwoma tygodniami, do jednobramkowego tryumfu z jeleniogórskim KPR.

Energa dla odmiany zgubiła w ostatniej kolejce punkty w Nowym Sączu, remisując z tamtejszą Olimpią 28-28. A przecież chorzowianki to teoretycznie dużo trudniejszy przeciwnik od zespołu z Małopolski. Trzymajmy więc kciuki za „Niebieski” team. Górny Śląsk... górą!
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również