KPR Ruch - Aussie Sambor. Pościg za Startem

06.03.2015
Wygrana w bardzo ważnym meczu z elbląskim Startem podtrzymała szanse „Niebieskich” na miejsce w górnej połówce tabeli Superligi przed rozpoczęciem fazy play-off.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
Aby nadal myśleć o zdystansowaniu elblążanek trzeba w niedzielę pokonać Aussie Tczew. Jest to oczywiście cel jak najbardziej realny, szczególnie wziąwszy pod uwagę fakt, że to chorzowianki są aktualnie wyżej notowanym zespołem, a pierwszy mecz z Samborem wygrały na wyjeździe 28-25.

Niedzielny przeciwnik podopiecznych Marcina Księżyka nie ma już szans na zakwalifikowanie się do czołowej ósemki, co nie znaczy że nie będzie walczył w Chorzowie o jak najlepszy wynik. Jeśli tczewianki nie chcą spaść z zajmowanej w tym momencie dziesiątej lokaty, muszą wciąż myśleć o zdobywaniu punktów. Gorący oddech Olimpiii-Beskid czuć już na plecach szczypiornistek Sambora.

Rywalki postawią więc zapewne trudne warunki „Niebieskim”, lecz gospodynie znają swoją wartość, wygrały dwa ostatnie mecze i teraz zechcą zapewne ponownie zejść z parkietu w roli zwyciężczyń.

Szósta pozycja jest cały czas w zasięgu KPR-u, tym bardziej że bezpośredni rywal chorzowianek do tego miejsca podejmie w 21 kolejce wymagające Zagłębie Lubin. Początek rywalizacji w hali przy Dąbrowskiego 113 o godzinie 18:30.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również