Kibice Ruchu odetchnęli z ulgą. Rata zapłacona

07.01.2019

Ruch Chorzów uregulował drugą transzę zobowiązań wobec wierzycieli. "Niebiescy" realizują tym samym układ zawarty w listopadzie 2017, zgodnie z którym przez 5 lat mają sukcesywnie pozbywać się starych długów.

Norbert Barczyk/PressFocus

Pierwotny termin realizacji przelewów mijał wraz z końcem ubiegłego roku. Jak przyznawał przewodniczący Rady Nadzorczej Ruchu Zdzisław Bik, "Niebiescy" musieli jednak przesunąć termin spłaty drugiej raty. - To efekt braku pieniędzy. Pewne środki miały do nas spłynąć w grudniu. Spodziewaliśmy się ich jutro, pojutrze. Do poniedziałku rata powinna być spłacona - deklarował w rozmowie z Maciejem Grygierczykiem z Katowickiego Sportu.

Dziś do późnych godzin popołudniowych trudno było ustalić, na jakim etapie jest ta sprawa. Od rzecznika prasowego otrzymaliśmy jednak informację, że do wieczora można spodziewać się "dobrego komunikatu". Taki też pojawił się na oficjalnej stronie klubu ok. 17:30.

"Zgodnie z przyjętym w listopadzie 2017 r. układem restrukturyzacyjnym, Ruch Chorzów SA uregulował drugą transzę zobowiązań wobec wierzycieli.

Przypomnijmy, że postępowanie układowe rozpoczęło się 23 czerwca 2017 r. w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód. W listopadzie 2017 r. stworzony plan naprawczy zyskał powszechną akceptację wierzycieli. Aż 90,43% z nich opowiedziało się za układem, który uprawomocnił się w kwietniu 2018 r. Ten skomplikowany proces uratował Spółkę przed upadkiem i stworzył możliwości wyjścia z zadłużenia. Ruch zobowiązany został do ratalnej spłaty zobowiązań." - czytamy w witrynie "Niebieskich".

autor: ŁM

Przeczytaj również