Katowickie szczypiornistki debiutują na Podbeskidziu

19.02.2015
Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt wkracza w najbliższą sobotę w rewanżową rundę. Do rozgrywek II ligi przyłączają się od turnieju w Bystrej młode szczypiornistki UKS Imperium Katowice.
W sobotę 21 lutego o godzinie 8:00 rozpoczną się zmagania w hali w Bystrej, gdzie Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt zawita po raz pierwszy. Na wstępie zagrają zespoły SPR Żywiec i PTG Sokół w Gminie Czernichów. W I lidze dojdzie łącznie do 14 meczów. Najciekawiej zapowiadają się potyczki lidera SPR Łodygowice z trzecią w tabeli ekipą z Żywca oraz derby Bystrej.

Nie mniej emocji towarzyszy rywalizacji w II lidze. – Do rozgrywek zgłosiła się ekipa UKS Imperium Katowice. Drużyna ta rozpocznie swoje zmagania od II ligi. To jak na razie wielka niewiadoma – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach. Katowiczanki w akcji będzie można zobaczyć na wstępie II-ligowych zmagań. Na godzinę 13:50 wyznaczono mecz z piłkarkami ręcznymi Gimnazjum z Łękawicy. Emocjonującą sobotę ze szczypiorniakiem zwieńczy konfrontacja drużyn ze Świnnej i Ślemienia (początek o g. 18:25).

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami: Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi i Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty. Towarzyszy jej medialne wsparcie portalu SportSlaski.pl.
źródło: SportSlaski.pl
autor: MN

Przeczytaj również