I Mistrzostwa Śląska w FIFA 20: Pula zwiększona, zapisy ruszyły!

08.08.2020

Rozpoczęły się zapisy do I Mistrzostw Śląska w FIFA 20. Turniej, który jest przeznaczony dla klubów sportowych z województwa śląskiego, odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia. Łączna pula nagród dla turniejowego podium wynosi 6 500 złotych! 

- Przez wzgląd na pandemię koronawirusa i ograniczone możliwości spędzania wolnego czasu postanowiliśmy zorganizować kolejny już turniej online w FIFA 20. E-sport, jako prężnie rozwijająca się dziedzina, która nieodłącznie towarzyszy codzienności miliona osób to świetny sposób na umilenie sobie tego trudnego czasu - przekonują przedstawiciele firmy MSP Group, którzy tym razem proponują fanom słynnej gry piłkarskiej turniej nietuzinkowy. 

I Mistrzostwa Śląska w FIFA 20 to kontynuacja, a zarazem poszerzenie projektu "Beskidzkiego Mundialu", który zorganizował portal SportoweBeskidy.pl. Wówczas turniej przeznaczony był wyłącznie dla beskidzkich klubów, a wzięło w nim udział 16 zespołów. Teraz, wraz z naszym portalem, organizujemy mobilną rywalizację dla drużyn z całego województwa. - Jesteśmy przekonani, że taka forma turnieju to nie tylko świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, lecz także pewna forma rywalizacji oraz integracji śląskich klubów - podkreśla Oskar Rybarski, jeden z administratorów I Mistrzostw Śląska.

Turniej organizowany będzie przez 2 dni - od soboty 29 do niedzieli 30 sierpnia. Mecze będą rozgrywane na konsolach PS4 w trybie online. W sobotę gracze rywalizować będą w grupach o zakwalifikowanie się do fazy finałowej, która zostanie rozegrana w niedzielę. 

Mecze rozgrywane będą według harmonogramu ogłoszonego przez organizatora na początku turnieju w systemie mecz i rewanż, gdzie suma wyników z obu spotkań jest równoważna z całościowym wynikiem meczu. W fazie pucharowej, w przypadku remisu w dwumeczu, dogrywany jest trzeci mecz tzw. golden gol – pierwsza drużyna, która strzeli bramkę, wygrywa całe spotkanie. 

Do rywalizacji kluby mogą delegować maksymalnie 2 reprezentantów (mogą to być działacze, zawodnicy czy kibice!). Gra toczyć się będzie o atrakcyjne nagrody, w postaci sprzętu sportowego firmy JOMA oraz abonamentu na kawę dla klubów od firmy Tommy Cafe. Łączna pula wynosi 6 500 złotych.

Na łamach serwisów SportoweBeskidy.pl i SportSlaski.pl pojawią się wszystkie wiadomości związane z całym wydarzeniem – w tym m.in. wywiady z graczami, przedstawicielami klubów, zapowiedzi czy relacje z meczów.

Szczegóły uzyskać można drogą elektroniczną – e-mail: e-sport@mspgroup.pl lub telefonicznie: 500-465-705. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która dostępna jest TUTAJ - regulaminem turnieju: TUTAJ i formularzem zgłoszeniowym: TUTAJ.

Przeczytaj również