Hokejowa GieKSa rośnie w siłę. Coraz więcej kadrowiczów

24.05.2017
Coraz efektowniej prezentuje się skład Taurona KH GKS-u Katowice na nowy sezon. Umowy z klubem podpisało już siedmiu reprezentantów Polski!
Rafał Rusek/Press Focus
Jako pierwszy umowę z GieKSą podpisał bramkarz Kamil Kosowski. Niewiele później podpisy pod kontraktami złożyli Tomasz Malasiński, Patryk Wronka i Dariusz Gruszka, a w ostatnich dniach z klubem związali się napastnik Mikołaj Łopuski, który ostatnio grał w angielskim Milton Keynes Lightning oraz obrońca Jakub Wanacki, który w poprzednich rozgrywkach zdobył brązowy medal mistrzostw Polski z Polonią Bytom. Obaj będą grać w Katowicach przez najbliższy rok.

- Lubię wyzwania. Uważam, że takim wyzwaniem będzie dla mnie walka z GieKSą o jak najlepsze miejsce - podkreśla Wanacki. W podobnym tonie wypowiadają się wszyscy nowi hokeiści. Klub sprowadza znane nazwiska, ale patrzy też na młodych - w Katowicach grać będzie 18-letni napastnik Patryk Krężołek z SMS-u PZHL Sosnowiec. Z Torunia na Górny Śląsk przenieśli się 21-letni napastnik Bartosz Fraszko (ma już za sobą debiut w reprezentacji) i o rok młodszy bramkarz Mateusz Studziński.

Klub pozyskuje nowych, ale też przedłuża umowy z tymi, którzy w GieKSie już grają - nowe kontrakty mają Dominik Nahunko, Dawid Majoch, Radosław Sawicki, Oskar Krawczyk, Kamil Berggruen oraz najlepszy strzelec drużyny z poprzednich rozgrywek, Marek Strzyżowski.
źródło: SportSlaski.pl / GKS Katowice

Przeczytaj również