HC GKS - Polonia 5-6. GieKSa postraszyła w końcówce

01.02.2015
Polonia Bytom na początku trzeciej tercji miała już cztery bramki przewagi, jednak gospodarze do ostatnich sekund walczyli o doprowadzenie do remisu.
bytomski-hokej.pl
I tercja
Wynik otworzył Ołeh Komarczew, który popisał się ładną, indywidualną akcją - minął dwóch zawodników i umieścił krążek między parkanami bramkarza. Wyrównał Marcin Słodczyk, który "na raty" pokonał Krzysztofa Burdę. Po raz kolejny katowiczanie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Szadrina, który wywalczył "gumę" i wpakował ją do bramki. Radość nie trwała nawet minuty - po dwójkowej akcji braci Bajonów, na listę strzelców wpisał się Paweł.

Kary minutowe:
0:52 - Komarczew (GKS), 2 min. za zahaczenie
4:25 - Stępień (Polonia), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
5:38 - Dorszewski (Polonia), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
8:45 - Cyganek (GKS), 2 min. za przytrzymywanie

II tercja
Przy dwóch pierwszych bramkach Polonii w tej części gry miał udział Bartosz Salamon - najpierw zza bramki zagrał do Karola Wąsińskiego, który zdobył gola, a chwilę później sam wpisał się na listę strzelców uderzeniem z nadgarstka. Na 5-2 podwyższył Witalij Andrejkiw, który już upadając wpakował krążek do bramki.

32:35 - Wąsiński (Polonia), 2 min. za uderzanie kijem
35:22 - Kafan (GKS), 2 min. za przeszkadzanie
38:57 - Żitńansky (GKS), 4 min. za nadmierną ostrość w grze
38:57 - Paweł Bajon (Polonia), 4 min. za nadmierną ostrość w grze

III tercja
Po golu na 6-2 Dmytra Demjaniuka wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem, Komarczew, który był dzisiaj w bardzo dobrej dyspozycji, w 85 sekund zdobył dwie bramki, czym skompletował hat-tricka. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy Michał Krokosz potężnym strzałem z niebieskiej zmniejszył stratę do zaledwie jednego trafienia. Do wyrównania jednak nie udało się doprowadzić.

Co ciekawego?
- Gospodarze pod koniec spotkania wycofali bramkarza, ale zabieg ten nie przyniósł wyrównania.

HC GKS Katowice - Polonia Bytom 5-6 (2-2, 0-3, 3-1)
1-0 - Komarczew, 5:38 (5/4)
1-1 - Słodczyk - Owczarek, 13:11
2-1 - Szadrin - Lacheta, 16:55
2-2 - Paweł Bajon - Piotr Bajon, 17:31
2-3 - Wąsiński - Salamon, Stępień, 23:43
2-4 - Salamon - Kłaczyński, 25:48
2-5 - Andrejkiw - Bucenko, 28:12
2-6 - Demjaniuk - Salamon, Bucenko, 42:23 (5/4)