HC GKS - Polonia 5-1. Jeśli wygrywają, to tylko z Bytomiem

15.02.2015
HC GKS Katowice odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po raz drugi słabsi od katowiczan okazali się hokeiści Polonii Bytom.
Norbert Barczyk/Pressfocus
I tercja
W pierwszej tercji padł tylko jeden gol, Jegor Bezuhłyj wyszedł sam na sam z Dominikiem Krausem i wyprowadził GieKSę na prowadzenie.

Kary minutowe:
3:21 - Uherek (GKS), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika

II tercja
Dosyć szybko - bo po 80 sekundach po wznowieniu gry - Marosz Goga podwyższył prowadzenie GKS-u. Ten sam zawodnik dobił uderzenie Mateusza Szymańskiego i strzelił na 3-0. Polonia odpowiedziała efektownym uderzeniem Łukasza Dybasia, po którym krążek odbił się od dwóch słupków i wpadł do bramki. GieKSa odpowiedziała błyskawicznie - Ołeh Komarczew wykorzystał złe ustawienie bramkarza, przez co katowiczanie znów mieli trzy gole przewagi. Ukrainiec raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania.

31:47 - Demjaniuk (Polonia), 2 min. za zahaczenie
35:50 - Orłowski (Polonia), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika

III tercja
Bytomianie nie byli już w stanie odrobić straty. Przez chwilę Polonia grała nawet w podwójnej przewadze. Ostatnie minuty to już tylko wyczekiwanie na końcową syrenę.

41:38 - Uherek (GKS), 2 min. za atak kijem trzymanym oburącz
46:30 - Salamon (Polonia), 4 min. za wysoki kij
49:20 - Andrejkiw (Polonia), 2 min. za przeszkadzanie
51:43 - Szymański (GKS), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
53:20 - Krokosz (GKS), 2 min. za atak kijem trzymanym oburącz

Co ciekawego?
- Dla GKS-u to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Poprzednie odnieśli w 30. kolejce, przeciwko... Polonii.

HC GKS Katowice - Polonia Bytom 5-1 (1-0, 4-1, 0-0)
1-0 - Bezuhłyj - Szadrin, 15:51
2-0 - Goga - Kulawik, 21:20
3-0 - Goga - Szymański, 26:05
3-1 - Dybaś - Andrejkiw, 29:43
4-1 - Komarczew, 30:30
5-1 - Komarczew - Krokosz, 33:29 (5/4)

GKS: Burda - Uherek, Krokosz, Kulawik, Szymański, Gulbinowicz - Cyganek, Lacheta, Szadrin, Komarczew, Bezuhłyj oraz Goga, Kret.

Polonia: Kraus - Banaszczak, Stępień, Salamon, Słodczyk, Wąsiński - Owczarek, Andrejkiw, Dybaś, Demjaniuk, Bucenko - Dorszewski, Orłowski, Wieczorek, Bajon, Kłaczyński.