HC GKS - Naprzód 3-7. Koniec sezonu dla GieKSy

24.02.2015
Zawodnicy HC GKS-u Katowice w końcu mogą odetchnąć - dzisiaj rozegrali ostatni mecz w tym sezonie. Wysoko przegrali z Naprzodem Janów, który w play-offach powalczy z JKH GKS-em Jastrzębie.
Norbert Barczyk/Pressfocus
I tercja
Janowianie szybko objęli prowadzenie - Michał Gryc z bliska pokonał Łukasza Białka już w pierwszej minucie. Chwilę później, Łukasz Sękowski wykończył szybką kontrę i zrobiło się 2-0. Rozkojarzony bramkarz GKS-u popełnił błąd - nie trafił w krążek, co wykorzystał Marek Holy. 3-0 w piątej minucie spotkania...

Kara minutowa:
19:07 - Rasikoń (Naprzód), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika

II tercja
Trzy bramki Naprzód zdobył także w drugiej części. Na jej początku technicznym uderzeniem Krzysztofa Burdę pokonał Marek Pohl. Efektownego gola zdobył Holy, który nie dał szans bramkarzowi GKS-u mocnym uderzeniem pod poprzeczkę. Na 6-0 strzelił Igor Sarna, któremu jednak pomógł obrońca GKS-u, który zmienił tor lotu krążka.

Kary minutowe:
24:23 - Bezuhłyj (GKS), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
39:59 - Kurz (Naprzód), 2 min. za uderzanie kijem

III tercja
Trzeci raz to Naprzód lepiej rozpoczął grę po przerwie - Holy, mimo gry w osłabieniu, skutecznie wykończył kontrę janowian. Później za strzelanie wzięli się gospodarze - najpierw Ołeh Komarczew uderzył pod poprzeczkę, kilka minut później Michał Kret wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a ostatniego gola w tym sezonie dla GKS-u zdobył Jehor Bezuhłyj.

47:38 - Kosakowski (Naprzód), 2 min. za atak ciałem - natarcie
52:05 - Gulbinowicz (GKS), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
56:30 - Sękowski (Naprzód), 2 min. za zahaczenie

Co ciekawego?
- Był to ostatni mecz w tym sezonie GKS-u. Katowiczanie wygrali zaledwie dwa spotkania, przegrali 46. Bilans bramkowy: 95-434...

- Naprzód w fazie play-off zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie.

HC GKS Katowice - Naprzód Janów 3-7 (0-3, 0-3, 3-1)
0-1 - Gryc - Jakubik, Podsiadło, 0:53
0-2 - Sękowski - Radwan, Pohl, 3:31
0-3 - Holy - Radwan, 4:56
0-4 - Pohl - Kurz, Sękowski, 21:37
0-5 - Holy - Radwan, 26:03 (5/4)
0-6 - Sarna, 37:50
0-7 - Holy - Piper, 41:19 (4/5)