"Góral", młodzi Ślązacy i dwójka z Katowic w kadrze Magiery

11.03.2019

Dwóch piłkarzy grających w GKS-ie Katowice i jednego z Podbeskidzia Bielsko-Biała powołał trener Jacek Magiera do polskiej młodzieżówki przygotowującej się do Mistrzostw Świata U20. W ekipie "Biało-Czerwonych" znalazło się również dla zawodników wychowanych w naszym regionie.

Marcin Bulanda/PressFocus

W reprezentacji Magiery znalazło się miejsce dla Adriana Łyszczarza i Tymoteusza Puchacza. Obaj piłkarze grają dziś dla I-ligowego GKS-u Katowice, do którego są wypożyczeni. Puchacz, który trafił na Bukową z Lecha Poznań, jest podstawowym graczem drużyny trenera Dariusza Dudka, który w tym sezonie rozegrał dla "GieKSy" 15 spotkań. Łyszczarz, który przed obecnym sezonem został sprowadzony ze Śląska Wrocław, ma na koncie 12 ligowych występów, ale w tym roku nie wszedł jeszcze na boisko. Obaj są etatowymi zawodnikami ekipy Jacka Magiery.

Powołanie na towarzyskie spotkania z Japonią i Niemcami trafiło również dla Kacpra Kostorza, który w zespole Magiery debiutował w listopadzie ubiegłego roku. Ofensywny pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała formalnie jest na Rychlińskiego wypożyczony z Legii Warszawa, do której został wytransferowany zimą.

Na liście powołanych znalazło się również miejsce dla wychowanka chorzowskiego Ruchu, Mateusza Bogusza, który kilka tygodni temu przeniósł się z Cichej do brytyjskiego Leeds i zbiera pochlebne recenzje za występy w drużynach młodzieżowych. Miejsce w reprezentacji U20 ma również Dominik Steczyk - wychowanek GKS-u Katowice, który 3,5 roku temu wyjechał do niemieckiego Bochum, a dziś gra dla Nuernberg. Zaproszenie na mecze kadry otrzymali również pochodzący z Chorzowa Miłosz Mleczko (bramkarz Lecha Poznań, wypożyczony do Puszczy Niepołomice) i będący w znakomitej formie wychowanek ROW-u Rybnik, Bartosz Slisz, który od 2 lat piłkarskie szlify zbiera w Zagłębiu Lubin.

Reprezentacja Polski U20 z Japonią zagra 21 marca w Łodzi, a 5 dni później zaprezentuje się przed publicznością na stadionie w Bielsku-Białej przy okazji starcia z Niemcami.

autor: ŁM

Przeczytaj również