„GieKSa” z nowym pomocnikiem. Z trenerem Górakiem już współpracował

28.06.2019

GKS Katowice pozyskał w letnim okienku transferowym już drugiego zawodnika, mającego za sobą grę w Elanie  Toruń pod wodzą trenera Rafała Góraka. Mowa o ofensywnym pomocniku Macieju Stefanowiczu, który podpisał z drugoligowcem roczny kontrakt.

gkskatowice.eu

25-latek jest wychowankiem Polonii Słubice, a w swojej karierze reprezentował również m.in. Gryfa Wejherowo oraz Bytovię Bytów. Przez ostatnie trzy lata Stefanowicz występował w Elanie Toruń, w której współpracował z obecnym trenerem GieKSy, Rafałem Górakiem. Od 2016 roku pomocnik wystąpił w klubie z województwa kujawsko-pomorskiego w 98 spotkaniach. Zawodnik strzelił w nich 22 bramki oraz zanotował 12 kluczowych podań. W trakcie trzyletniego pobytu w Toruniu, wraz z drużyną udało mu się wywalczyć awans na szczebel centralny, a w ostatnich rozgrywkach bił się z nią o promocję do 1. Ligi.

W minionym sezonie Stefanowicz należał do kluczowych zawodników drugoligowca, a w 31 rozegranych spotkaniach sześciokrotnie skierował piłkę do siatki. Dorobek ten piłkarz zawdzięcza jednak głównie wykorzystanym jedenastkom (cztery z sześciu trafień to gole z rzutów karnych). Dodatkowo 25-latek zanotował dwie asysty.

Ofensywny pomocnik trafił do Katowic na zasadzie transferu definitywnego, gdyż jego umowa z Elaną obowiązywała do końca przyszłego sezonu. Stefanowicz podpisał z GieKSą roczną umowę z opcją jej przedłużenia o kolejne rozgrywki. - Jest to zawodnik środka pola, potrafiący bardzo dobrze organizować grę zespołu, odpowiedzialny za piłkę, potrafiący się przy niej utrzymać na połowie przeciwnika. Grając w Elanie Toruń był motorem napędowym prawie każdej akcji ofensywnej, a przez to bardzo ważnym elementem w prowadzeniu ataku. Według dziennikarzy tygodnika „Piłka nożna” uznany za najlepszego środkowego pomocnika 2. ligi w sezonie 2018/19 – przyznał na łamach strony internetowej GKS-u Robert Góralczyk, dyrektor sportowy drugoligowca.

- Grałem trzy lata w Elanie Toruń i chciałem zmienić otoczenie. GKS przedstawił najkonkretniejszą ofertę i stąd podjąłem taką decyzję. Z trenerem Rafałem Górakiem znamy się od dwóch lat, razem awansowaliśmy z trzeciej do drugiej ligi. Niestety, nie udało nam się awansować jeszcze do pierwszej ligi, a o wszystkim zaważyła ostatnia kolejka. Myślę, że w GKS-ie będzie panowała bardzo dobra atmosfera. Najważniejsze to ciężko pracować i będzie dobrze – przyznał Stefanowicz, który treningi z drugoligowcem rozpoczął już w poniedziałek.

Co ciekawe, Stefanowicz w ostatnich tygodniach był testowany przez Górnika Zabrze, ale nie udało się mu zyskać angażu w klubie z Ekstraklasy.

źródło: własne/gkskatowice.eu
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również