Fani Ruchu mają swój dekalog. Chcą postawić klub na nogi

29.11.2018

Fani chorzowskiego Ruchu mają swój dekalog. Stowarzyszenie fanów "Niebieskich" wraz z grupami kibicowskimi zrzeszonymi wokół klubu opublikowało rozpisane w dziesięciu punktach priorytety, jakimi w najbliższym czasie ma się kierować całe środowisko 14-krotnych Mistrzów Polski.

Marcin Bulanda/PressFocus

"Dekalog" to zbiór celów do których chcą dążyć "Niebiescy". Ich realizacja ma doprowadzić do przywrócenia dawnego blasku klubowi, którego drużyna po latach organizacyjnych zaniedbań znalazła się daleko od elity polskiego futbolu. "Dekalog" ma być realizowany przez klubowych działaczy, kibiców, a także władze miasta. - Wszystkie grupy kibicowskie wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta ustaliły plan działania na najbliższe 5 lat, który ma wydostać Ruch z marazmu, w jakim się pogrążył. Treść dekalogu została uzgodniona z prezydentem Andrzejem Kotalą, który ją zaakceptował - mówi Grzegorz Joszko, wiceprezes "Wielkiego Ruchu".

Priorytetem na liście jest budowa nowego stadionu przy Cichej. Chorzów jest na etapie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, a otwarcie wykończonego obiektu miałoby nastąpić najpóźniej w 2023. Kibice chcą też, by miejskie władze wnikliwie kontrolowały sposób wydatkowania  środków płynących z publicznej kasy, a przeznaczanych na pomoc Ruchowi. Kluczem do odbudowy niebieskiej marki ma być również rozbudowa akademii szkolącej piłkarski narybek, oraz zaangażowanie w działalność na rzecz klubu lokalnego biznesu.

Realizacja dekalogu ma być na bieżąco monitorowana przez kibicowską społeczność. Przedstawiciele sympatyków klubu co kwartał będą się spotykać z urzędnikami celem omówienia postępów w stawianiu na nogi legendarnego klubu. 

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również