Dyrektor akademii z Lubina, prezes Wisły z Krakowa... w tle Portugalia

12.06.2019

Organizacja Comt Coaching Club wychodzi z kolejną inicjatywą. Pod sam koniec wakacji we Wrocławiu odbędzie się CCC Test Camp Portugal. Obiekty tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego przez trzy dni będą do dyspozycji uczestników wydarzenia, czyli młodych piłkarzy i piłkarek oraz trenerów z kilku krajów.

CCC Test Camp Portugal rozpocznie się 30 sierpnia, zakończy 1 września. Główni uczestnicy – organizator zakłada udział ponad 200 adeptów futbolu z roczników od 2007 do 2012 – podczas trzech dni zaliczą pięć sesji treningowych, grę wewnętrzną oraz turniej techniki. W rolę osób prowadzących zajęcia wcielę się m.in.: Daniel Bigas Alsina z Barcelony – przez ostatnie dwa lata dyrektor techniczny PAOK Saloniki, wcześniej dyrektor sportowy Escola FCB w Japonii, Krzysztof Paluszek – dyrektor akademii KGHM Zagłębie Lubin oraz Rafał Wisłocki – obecny prezes Wisły Kraków. – W każdym kolejnym tygodniu będziemy prezentować sylwetki trzech-czterech szkoleniowców, którzy będą z nami podczas CCC Test Camp Portugal. Ponad 40 trenerów z kilku krajów już zadeklarowało udział w tym wydarzeniu – mówi Bartosz Kubica, który od kilku lat mieszka z rodziną w Lizbonie, gdzie współpracuje z tamtejszą Benficą. Nasz rozmówca przed decyzją o wyjeździe założył w Polsce organizację Comt Coaching Club, która jest głównym organizatorem CCC Test Camp Portugal.

Udział w CCC Test Camp Portugal może wziąć każdy młody piłkarz i piłkarka, którego obecność we Wrocławiu zgłosi rodzic lub opiekun prawny.


Imprezie dla dzieci towarzyszyć będzie konferencja dla trenerów, którą poprzedzi trening pokazowy. – W niedzielę rano zaprosimy wszystkich do obserwacji treningu pokazowego przygotowanego przez kadrę szkoleniową Comt Coaching Club, a po południu w hali wielofunkcyjnej AWF zorganizujemy konferencję. Chcemy, żeby był to kilkugodzinny panel dyskusyjny dotyczący problemu dzieci urodzonych w trzecim i czwartym kwartale, dzieci późno dojrzewających oraz obszaru wyszukiwania talentu, jego ochrony i rozwoju w czasie. Po prezentacji, która naświetli temat oraz przybliży dane statystyczne, zaprosimy wszystkich gości do dyskusji – klaruje Kubica, który zaprosił do Wrocławia trenerów, dyrektorów akademii i skautów z Polski, Portugalii, Hiszpanii oraz Chorwacji. – Podczas konferencji przedstawimy najbliższe plany organizacji Comt Coaching Club. Będziemy kontynuować pracę z dziećmi m.in. w ramach program Camp Portugal oraz program staży trenerskich. Ponadto zamierzamy zorganizować międzynarodową konferencję trenerską w Lizbonie i wielki turniej – dodaje nasz rozmówca.

Konferencja:

  • bezpłatny udział
  • certyfikacja PZPN wraz z punktami do licencji
  • moderator dyskusji: Przemysław Iwańczyk – Polsatsport.pl i radio TOK FM
  • moderator uczestników: Przemysław Mamczak – Weszło Junior, Łukasz Haraźny – Słowo Sportowe


CCC Test Camp Portugal:

  • gdzie? – obiekty AWF Wrocław
  • dla kogo? – chłopcy i dziewczyny z roczników 2007 i młodsi (uczestnicy zostaną podzieleni na 10-16 osobowe grupy treningowe ze względu na umiejętności i fizyczność)
     

Zapisy: TUTAJ
Dodatkowe informacje: 694 421 646

autor: Krzysztof Biłka

Przeczytaj również