Dopełnili formalności. GKS Tychy w finale PHL

18.03.2018
GKS Tychy po raz czwarty wygrał w półfinałowej rywalizacji z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Śląski zespół pokazał siłę w pierwszej tercji, którą pewnie wygrał. W kolejnych dwóch przewaga stopniała, ale
Łukasz Sobala/Press Focus
Pierwszą tercję tyszanie wygrali aż 5:1, choć... to goście jako pierwsi zdobyli bramkę. Na trafienie Elvijsa Biezaisa szybko jednak odpowiedział Filip Komorski, a później poszło już łatwo - i chyba za łatwo, bo w kolejnych dwóch częściach GKS mocno spuścił z tonu, co wykorzystali goście, którzy odrobili dwie bramki. To było jednak za mało, by przedłużyć swoje szanse. Do finału awansował zespół z Tychów.

Będzie to piąty finał GKS-u z rzędu. Po raz ostatni tyszanie byli mistrzami Polski w 2015 roku. Z kim powalczą o złoto tym razem? Rywala możemy poznać już jutro. W drugim półfinale Tauron KH GKS Katowice prowadzi z Comarch Cracovią 3:1.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 6:4 (5:1, 1:1, 0:2)
0:1 - Biezais, 4:34 (5/4)
1:1 - Komorski - Kotlorz, Bagiński, 6:10
2:1 - Gościński - Rzeszutko, Huovinen, 14:15
3:1 - Pociecha - Cichy, 15:29 (5/4)
4:1 - Bryk - Huovinen, Bagiński, 17:21 (5/4)
5:1 - Huovinen - Bryk, Rzeszutko, 18:34
6:1 - Klimienko - Komorski, Bagiński, 22:38
6:2 - Ogorodnikow - Kolusz, Samarin, 39:31 (5/4)
6:3 - Różański - Tomasik, Michalski, 45:53
6:4 - Siuty, 49:34 (4/5)

GKS: Murray - Pociecha, Ciura, Woźnica, Galant, Kogut - Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Huovinen - Kotlorz, Kolarz, Bepierszcz, Cichy, Sczechura - Mianciuk, Witecki, Klimienko, Komorski, Bagiński.

Podhale: Odrobny - Sulka, Samarin, Kolusz, Ogorodnikow, Biezais - Jaśkiewicz, Tomasik, Michalski, Zapała, Różański - Kapica, Pichnarcik, Siuty, Neupauer, Kondraszow - Wojdyga, Mrugała, Svitac, Wolski, Podlipni.

Kary: 6'-14'