Dołącz do trenerów, którzy chcą się rozwijać!

29.01.2020

W pierwszą sobotę marca w Katowicach, na terenie tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa. Szkoleniowcy związani z piłką nożną wezmą udział w wydarzeniu organizowanym przez Akademię Piłkarską Champions. - Spodziewamy się ponad 300 trenerów - mówi Michał Tofilski z AP Champions. 

Trenerzy po raz ósmy zawitają na Śląsk, aby wziąć udział w Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej Akademii Piłkarskiej Champions. Jej wcześniejsze edycje gościły w Chorzowie oraz w Katowicach. – Nasza akademia to miejsce, w którym szkolimy dzieci od czwartego roku życia. Posiadamy program szkolenia opracowany na podstawie wiedzy i doświadczeń naszych trenerów, pedagogów oraz psychologów. Wielogodzinne szkolenia, konferencje, staże i rozmowy z trenerami z takich krajów jak Niemcy, Hiszpania, Czechy, czy Austria spowodowały, iż nasza metodologia została zunifikowana na każdym etapie szkolenia. Została także zrecenzowana przez należącego do rady trenerów Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Marka Wanika. Indywidualne podejście do dziecka, jednolity plan pracy dla trenerów w całej Polsce, proces selekcji wewnętrznej zawodników oraz budowanie świadomości rodzicielskiej, to główne fundamenty, którymi się kierujemy – mówi Krzysztof Żebranowicz, członek działu szkolenia akademii. – Dbamy także o naszą kadrę. Kilka lat temu wiedza dotycząca odpowiedniego szkolenia była w Polsce znikoma. Dlatego też przybliżaliśmy, początkowo tylko naszym trenerom, a później trenerom z całej Polski podejście najlepszych specjalistów z Polski i całej Europy – dodaje nawiązując do pomysłu organizacji otwartych konferencji szkoleniowych.

Wśród prelegentów będą: trener mentalny Rafał Kubów, Albert Ballesteros z Soccer Services oraz Kieran Smith, twórca projektu playpositionally.com. – Z firmą Soccer Services współpracujemy od siedmiu lat. Podejście do szczegółów oraz szerokie spojrzenie na kwestie metodologiczne wyróżniają trenerów związanych z tą firmą. Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się zaprosić przedstawiciela Soccer Services. Kierana Smitha próbowaliśmy ściągnąć do Polski od trzech lat. Będzie w naszym kraju po raz pierwszy, jest podekscytowany z tego powodu. Pracował w klubach hiszpańskich i angielskich, poznał zatem kulturę pracy w tych krajach. Stworzył także własny program dotyczący budowania i nauczania gry w ataku pozycyjnym. Wszyscy prelegenci będą do dyspozycji uczestników po wykładach, każdy będzie mógł z nimi porozmawiać – przybliża sylwetki zaproszonych gości Michał Tofilski, trener, zarazem prezes Akademii Piłkarskiej Champions. – Najważniejsze dla nas jest to, do kogo trafią treści z konferencji. Trener mentalny Rafał Kubów oraz zagraniczni prelegenci podejmą różne tematy, także w formie warsztatowej, na organizacji której bardzo nam zależy. Tematyka skierowana będzie głównie do szkoleniowców pracujących z dziećmi i młodzieżą w przedziale wiekowym 9-16 lat, natomiast osoby związane z seniorskim futbolem na pewno po nie będą rozczarowane. Konferencja to nie tylko wykłady, to także obecność wśród trenerów, którzy chcą się rozwijać – dodaje.

Harmonogram VIII Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej Akademii Piłkarskiej Champions:

09:00-10:00 – Rafał Kubów: Czy wynik nie jest ważny? – efektywne wyznaczanie celów wynikowych i zadaniowych w pracy z zawodnikiem.

10:00-11:00 – Albert Ballesteros: Soccer Services: Przyjęcie piłki – implikacje taktyczne.

11:15-12:15 – Kieran Smith: Atak pozycyjny – szczegółowe wyjaśnienie zawartości w nim się pojawiających.

12:15-12:30 przerwa kawowa

12:30-14:30 praktyka + warsztaty – A. Ballesteros Soccer Services: Przyjęcie piłki – implikacje taktyczne.

14:30-15:30 przerwa obiadowa

15:30-17:30 praktyka + warsztaty – Kieran Smith: Atak pozycyjny – szczegółowe wyjaśnienie zawartości w nim się pojawiających.

Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Katowice, ul. Mikołowska 72A.

Konferencja otrzymała patronat Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, prof. dr hab. Adama Zająca, Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz PZPN. Związku z tym każdy z uczestnik konferencji otrzyma 4 punkty zgodnie z zasadami licencjonowania trenerów. Zapisy odbywają się za pośrednictwem portalu PZPN 24.

Pozostałe szczegóły TUTAJ.

autor: KB

Przeczytaj również