Clearex - Red Devils 6-1 Lider rozgromiony!

16.10.2015
W 5. kolejce Futsal Ekstraklasy Clearex podejmował u siebie lidera z Chojnic. Piłkarze Red Devils byli faworytem piątkowego meczu, ale to chorzowianie zwyciężyli - i to w jakim stylu!
Przed tą kolejką piłkarze Red Devils z dorobkiem 9 punktów zajmowali pierwsze miejsce w tabeli, Clearex natomiast miał na swoim koncie zaledwie 4 punkty i nikt nie spodziewał się, że chorzowianie tak wysoko zwyciężą.

Pierwsza połowa był wyrównana, oglądaliśmy sporo sytuacji zarówno pod jedną, jak i pod drugą bramką. Na kilka sekund przed końcem pierwszej części gry na indywidualną akcję zdecydował się Budniak,. który po minięciu dwóch rywali wyłożył piłkę Wojtynie, a ten skierował piłkę do siatki.

Druga połowa to był już popis gry Clearexu. W 22 minucie na 2-0 podwyższył Miozga. Red Devils wycofali bramkarza i zdobyli nawet kontaktową bramkę po strzale z bliska Wojciechowskiego, ale bardzo szybko ich nadzieje na korzystny wynik zostały rozwiane, bo już chwilę później dwie bramki z minutę zdobył Golly. Drużyna z Chojnic cały czas grała bez bramkarza, co wykorzystali Budniak i Omylak, którzy strzałami z daleka zdobyli swoje bramki.

Ten mecz może dać zastrzyk pozytywnej energii ekipie Clearexu. Chorzowianie mogą rozpocząć marsz w górę tabeli i powalczyć o czołowe miejsca w Futsal Ekstraklasie

Clearex - Red Devils 6-1 (1-0)

1-0 Daniel Wojtyna, 20 min.
2-0 Mirosław Miozga, 22 min.
2-1 Sebastian Wojciechowski, 29 min.
3-1 Tomasz Golly, 29 min.
4-1 Tomasz Golly, 30 min.
5-1 Paweł Budniak, 35 min.
6-1 Mateusz Omylak, 37 min.

Clearex Chorzów: Damian Purolczak, Mirosław Miozga, Tomasz Golly, Michał Tkacz, Mariusz Seget, Mateusz Omylak, Paweł Budniak, Daniel Wojtyna, Szymon Łuszczek, Dawid Pasierbek, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Rabczak, Bartosz Siadul, Kamil Dworzecki

Red Devils Chojnice: Łukasz Sobański, Przemysław Laskowski, Vadym Ivanov, Michal Holy, Patryk Laskowski, Oleksandr Bondar, Tomasz Kriezel, Sebastian Wojciechowski, Patryk Kubiszewski, Vladyslav Bondarenko, Mario Modrusan