Były piłkarz "GieKSy" bliżej Ekstraklasy

16.01.2019

Damian Michalik, który kilka dni temu rozwiązał umowę z GKS-em Katowice podpisał kontrakt z liderem I ligi, Rakowem Częstochowa. 26-latek niespodziewanie zmienił broniącą się przed spadkiem na trzeci szczebel zmagań "GieKSę" na faworyta do awansu w szeregi Ekstraklasy.

Rafał Rusek/Press Focus

Michalik, który na Bukową trafił minionego lata, jesienią zagrał dla GKS-u 11 ligowych spotkań. Do Katowic ściągnął go trener Jacek Paszulewicz, który znał go jeszcze z czasów pracy w Olimpii Grudziądz. Waleczny, ofensywny pomocnik miał pomóc w walce o najwyższe cele, jakie zakładali sobie w klubie. Początkowo dostał miejsce w wyjściowej "jedenastce" katowiczan, ale - również z powodu kontuzji - jego pozycja w zawodzącym zespole systematycznie malała. Po tym, jak Paszulewicza na stanowisku zastąpił Dariusz Dudek piłkarz na ligowych boiskach wystąpił jeszcze dwukrotnie, później został już definitywnie odstawiony od składu.

Na początku tygodnia GKS poinformował, że kontrakt Michalika został rozwiązany za porozumieniem stron. Piłkarz nie czekał zbyt długo na nowego pracodawcę. Trafił do pędzącego w stronę krajowej elity Rakowa Częstochowa. W ekipie trenera Marka Papszuna spędzi co najmniej pół roku, ale po zakończeniu sezonu jego umowa może zostać przedłużona o kolejne dwa lata.

Krok od podpisania 2,5-letniej umowy z GKS-em jest tymczasem 18-letni Patryk Grychtolik. Jak informowaliśmy na początku roku, katowiczanie zdecydowali się zapłacić za transfer wychowanka Stadionu Śląskiego z Zagłębia Lubin. Utalentowany pomocnik trenuje z drużyną Dariusza Dudka, wiosną może również pomóc ekipie juniorów klubu w grze o awans do CLJ.

autor: ŁM

Przeczytaj również