Bramkarz Górnika trafia do Sandecji. Pójdzie śladem Skorupskiego?

09.07.2019

Górnik Zabrze wypożycza kolejnego, młodego zawodnika. Na niższym szczeblu ma się ogrywać Daniel Bielica, utalentowany golkiper, który trafia do I-ligowej Sandecji Nowy Sącz.

Łukasz Sobala/PressFocus

20-letni wychowanek Zaborza od 5 lat szkoli się w ekipie Górnika. Doświadczenie zbierał m.in. w drużynie rywalizującej w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych i rezerwach ekstraklasowicza. Miniony sezon w barwach III-ligowego zespołu był dla Bielicy bardzo udany. Tylko wiosną rozegrał w nim 10 spotkań, czterokrotnie zachowując czyste konto i wpuszczając do swojej bramki raptem 7 piłek. Systematyczne postępy pozwoliły mu także na przetarcia w barwach pierwszej drużyny. Rozegrał dwa mecze w Pucharze Polski, a w grudniu przy okazji zremisowanego starcia z Arką w Gdyni (1:1) zadebiutował na boiskach Ekstraklasy.

Wypożyczenie do Nowego Sącza powinno być ważnym krokiem w karierze Bielicy. Latem z Sandecją pożegnali się Paweł Kapsa i Marek Kozioł. Na dziś w kadrze I-ligowca jest więc tylko 18-letni Szymon Tokarz. Przed golkiperem z Zabrza spora szansa na wywalczenie miejsca między słupkami solidnej drużyny zaplecza Ekstraklasy tym bardziej, że dla nowosądeczan obsadzenie bramki graczem o statusie młodzieżowca to spory komfort. Bielica ma więc szansę pójścia śladami Łukasza Skorupskiego, który zanim wywalczył miejsce w składzie zabrzan, a później wyjechał do włoskiej Romy, jako 20-latek "otrzaskał się" w trakcie półrocznego wypożyczenia w I-ligowego Ruchu Radzionków.

Umowa, na mocy której Bielica trafia do nowego klubu ma obowiązywać przez rok, w razie potrzeby Górnik będzie mógł jednak skrócić okres jej trwania.

 

autor: ŁM

Przeczytaj również