23-latek wraca do Katowic. "GieKSa" z pierwszym wzmocnieniem

13.06.2019

GKS Katowice poinformował o pierwszym wzmocnieniu drużyny tego lata. Na Bukową z Motoru Lublin trafia Michał Gałecki.

GKS Katowice eu

Za sprowadzeniem 23-letniego pomocnika stoi Robert Góralczyk. Nowy dyrektor sportowy przekonał się do Gałeckiego podczas pracy w Motorze Lublin. Pochodzący ze Śląska defensywny pomocnik był kluczowym zawodnikiem bijącej się o awans do II ligi drużyny. - Współpracowałem z Michałem przez ostatnie osiem miesięcy w Motorze Lublin. Mimo młodego wieku jest to bardzo doświadczony gracz, który ma za sobą grę na różnych szczeblach rozgrywkowych, w tym epizod ekstraklasowy. Jako defensywny pomocnik jest dobrze zdyscyplinowany taktycznie. Ważne było dla nas również to, iż pochodzi ze Śląska. Wierzę, że jego umiejętności i przebyta dotąd droga pozwolą mu dobrze funkcjonować na Bukowej - mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Gałecki urodził się w Rydułtowach. Jest wychowankiem Gosława Jedłownik, ale jeszcze w wieku juniora przeniósł się do Arki Gdynia. Stamtąd trafił do Rozwoju Katowice - najpierw w ramach wypożyczenia, później już jako wolny zawodnik. W Ekstraklasie debiutował w barwach Sandecji Nowy Sącz, ale jego licznik w elicie stanął na zaledwie dwóch występach. 55 razy wystąpił za to na jej zapleczu. Występował również w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

W poprzednim sezonie dla III-ligowego Motoru Lublin rozegrał 28 spotkań, w których zdobył dwie bramki. Z GKS-em związał się 2-letnik kontraktem.

autor: ŁM

Przeczytaj również