1 kolejka PHL: Początek dla "naszych"

11.09.2016
GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie i Tempish Polonia Bytom wygrały pierwsze mecze w hokejowej Ekstralidze. Skóry tanio nie sprzedali zawodnicy GKS-u Katowice.
Norbert Barczyk/PressFocus
Najciekawiej było w Bytomiu. W wysłużonej "Stodole" do wyłonienia zwycięzcy meczu Tempish Polonii z Orlikiem Opole potrzebna była dogrywka. W niej lepsi byli gospodarze, dzięki czemu w ligowej tabeli zapisują pierwsze dwa punkty.

Gładko wygrali hokeiści z Jastrzębia. Po kwadransie prowadzili już 3:0, a później utrzymywali Stoczniowca w bezpiecznym dystansie. Ostatecznie skończyło się wynikiem 5:2 dla JKH. "Spacerek" na przywitanie z sezonem mają za sobą wicemistrzowie z Tychów. Tamtejszy GKS już po pierwszej tercji wygrywał z SMS-em Sosnowiec 4:0, a później systematycznie i bezkompromisowo powiększał swoją przewagę. Podopieczni Jiriego Sejby zwyciężyli aż 13:2 i zostali pierwszym liderem tabeli.

Do samego końca meczu w Nowym Targu o urwanie punktu faworytom z Podhala walczył katowicki GKS. Podopieczni Jacka Płachty ulegli ostatecznie "Szarotkom" 2:3, ale do Katowic mogą  wracać z optymizmem podniesionymi głowami.

We wtorek kolejna GKS Tychy zagra na wyjeździe z Cracovią. Tempish Polonia pojedzie do Torunia na mecz z tamtejszą Nestą Mires, a JKH podejmie u siebie katowicką "GieKSę".