Remis Mitechu w sparingu z AZS Wrocław. Zagrały nowe nabytki

02.03.2015
Trzy nowe zawodniczki w kadrze Mitechu zaprezentowały się w kolejnym tej zimy meczu sparingowym z ekstraligowym przeciwnikiem. Potyczka z akademiczkami z Wrocławia wypadła na remis.
Bartłomiej Budny
Żywczanki były na przestrzeni całego sparingu zespołem przeważającym, lecz żadnej z wypracowanych w grze bramkowych okazji nie udało się wykorzystać. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarką AZS-u Wrocław pudłowała Halina Półtorak. Jedyny gol dla Mitechu to efekt rzutu karnego i celnego strzału Karoliny Zasady w 40. minucie. 10 minut wcześniej z trafienia cieszyły się rywalki, które również wykonywały „11”, podyktowaną za zagranie ręką Zasady. Test-mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Kolejny raz w barwach Mitechu wystąpiła Słowaczka Patricia Hmirova. Oficjalny debiut zanotowały z kolei Karolina Koch i Aleksandra Noras. We wcześniejszych zimowych sparingach Mitech pokonał 4-2 ekipę Czarnych Sosnowiec i w takim samym stosunku rywalkom uległ.

TS Mitech Żywiec – AZS Wrocław 1-1 (1-1)
Gol dla Mitechu: Zasada, z rzutu karnego

TS Mitech: Komosa (Szemik) – Zegan, K.Wiśniewska, Zasada, Droździk, Wnuk, Żak, Koch, Suskova, P.Wiśniewska, Hmirova oraz Cholewka, Chrzanowska, Noras, Nieciąg, Półtorak, Wieczorek