Mitech - Medyk 1-3. Mistrzynie zbyt silne

20.04.2015
Nie udało się piłkarkom Mitechu podtrzymać zwycięskiej passy na wiosnę. W domowym starciu Ekstraligi z Medykiem Konin to faworyzowane mistrzynie Polski dominowały.
Przewaga aktualnie najlepszej kobiecej drużyny piłkarskiej w kraju zarysowała się na wstępie spotkania. Medyk zmusił gospodynie do głębokiej defensywy, a swoją dominację udokumentował trafieniami. W 16. minucie w zamieszaniu podbramkowym czujnością wykazała się Patrycja Balcerzak. Z kolei w 25. minucie celnie do bramki żywczanek główkowała Ewelina Kamczyk, kolejna z kadrowiczek w barwach Medyka. Wynik 2-0 sprawił, że przyjezdne nie atakowały już z taką zaciętością, ale grę kontrolowały. Dopiero w 52. minucie Mitech odpowiedział. Po faulu na Halinie Półtorak bezbłędnie z 11 metrów przymierzyła Anna Żak. Punktem zwrotnym potyczki mogła być akcja, po której na pozycję sam na sam z bramkarką koninianek wychodziła Lucie Suskova. Słowaczka niestety nie zdołała oddać strzału, który dałby wyrównanie gospodyniom. W 67. minucie losy meczu ostatecznie zostały rozstrzygnięte, gdy Kingę Szemik pokonała z „wapna” Anna Gawrońska.

To pierwsza na wiosnę porażka podopiecznych Beaty Kuty, która wobec zwycięstwa Górnika Łęczna sprawiła, że żywiecki zespół powrócił na 4. miejsce w tabeli Ekstraligi.

TS Mitech Żywiec – Medyk Konin 1-3 (0-0)
0-1 Balcerzak, 16 min.
0-2 Kamczyk, 25 min.
1-2 Żak, 52 min., z rzutu karnego
1-3 Gawrońska, 67 min., z rzutu karnego

TS Mitech: Szemik – Rżany, Zasada, K.Wiśniewska (85. Zegan), Droździk, Suskova (68. Nieciąg), Żak (77. Chrzanowska), Koch, Wnuk, P.Wiśniewska (46. Hmirova), Półtorak.