Nowakowski w Zabrzu

31.07.2008
41-letni Robert Nowakowski jest nowym trenerem piłkarzy ręcznych pierwszoligowego NMC POWEN Zabrze. Zastąpił wieloletniego szkoleniowca tego klubu Marka Kąpę, który został w klubie drugim trenerem.
Nowakowski w poprzednim sezonie był jednym z najskuteczniejszych zawodników ekstraklasy - zdobył 183 bramki, w reprezentacji Polski rozegrał ponad 180 spotkań, a w biało-czerwonych barwach grał jeszcze z trenerem Bogdanem Wentą.

Zabrzanie przebywali na zgrupowaniu w Brennej, w jego trakcie dwukrotnie pokonali Miedź Legnica, z którą raz jeszcze spotkają się w piątek. W planach są mecze towarzyskie m.in. ze Śląskiem Wrocław, Pogonią Szczecin i silnie obsadzony turniej w Mielcu.

Do zespołu wicemistrza Polski, Zagłębia Lubin, przeniósł się rozgrywający Marcel Migała. Z kolei ze Śląska Wrocław wrócił leworęczny skrzydłowy Łukasz Kulak, a z SMS Gdańsk Dawid Lenartowicz. Z gdańskiego SMS ściągnięty został także reprezentujący obecnie Polskę w finałach młodzieżowych mistrzostw Europy Dawid Chrapusta. Niespodzianką jest też come-back na parkiet wychowanka Pogoni Zabrze 31-letniego Michała Szolca, który w poprzednim sezonie pełnił, a teraz będzie ją łączył z graniem, funkcję menedżera drużyny. Nie zmienił się natomiast masażysta, którym nadal jest Rafał Biliński. Zadaniem postawionym przez zarząd jest awans do ekstraklasy - mówi Robert Nowakowski. 
źródło: SPORT

Przeczytaj również