Mitech wygrał w Bydgoszczy i znów prowadzi w Ekstralidze

01.09.2014
Piłkarki żywieckiego Mitechu powróciły na fotel lidera rozgrywek Ekstraligi. Dotychczas prowadzący w lidze zespół z Lubina przegrał z mistrzyniami Polski, zadanie wykonały za to w dobrym stylu podopieczne Beaty Kuty.
Żywiecki zespół do Bydgoszczy udał się jako faworyt, dodatkowo w dobrych nastrojach po remisie na terenie mistrzyń Polski. W rywalizacji z miejscowym Kobiecym Klubem Piłkarskim przyjezdne zademonstrowały zwłaszcza, jak poprawiły swoją grę defensywną. Bramkarka Aleksandra Komosa nie miała poważniejszych okazji, by wykazać się swoimi umiejętnościami. Faworytki mecz kontrolowały i dowiodły tego bramkami. W 41. minucie podanie Patrycji Wiśniewskiej wykorzystała Katarzyna Wnuk. Kapitan Mitechu była asystentką przy drugim trafieniu. W 67. minucie „na raty” bramkarkę bydgoskiej ekipy pokonała rezerwowa w niedzielnym spotkaniu, Krystyna Kuśnierz. Wynikiem 2-0 mecz 4. kolejki zakończył się, co oznacza, że z 10 „oczkami” i bilansem bramkowym 13-2 żywczanki wyprzedzają o cztery gole ekipę z Łęcznej.

Po ostatnim zwycięstwie ligowym widać było motywację w zespole przeciwnym. My opanowałyśmy sytuację w pełni w drugiej połowie i odniosłyśmy ważne, jednocześnie zasłużone zwycięstwo – podsumowała trenerka Beata Kuta.

KKP Bydgoszcz – TS Mitech Żywiec 0-2 (0-0)
0-1 Wnuk (41′)
0-2 Kuśnierz (67′)

TS Mitech: Komosa – Rżany (82. Zegan), Zasada, K.Wiśniewska, Droździk, Suskova, Chrzanowska (65. Sykorova), Żak, Wnuk (87. Wieczorek), P.Wiśniewska (60. Kuśnierz), Półtorak

Z pozostałych weekendowych rozstrzygnięć odnotować należy porażki dwóch beniaminków z województwa śląskiego. Piłkarki Czarnych Sosnowiec podjęły zaciętą walkę z faworyzowanym Górnikiem Łęczna i dopiero po przerwie dały sobie strzelić dwa gole, ponosząc tym samym pierwszą porażkę w sezonie.

W Białej Podlaskiej nie zdołały wywalczyć choćby punktu piłkarki z Katowic. Druga przegrana z rzędu spowodowała spadek w tabeli na 8. pozycję.