Mitech powstrzymał mistrzynie, derby dla Czarnych

25.08.2014
Wszystkie mecze 3. kolejki kobiecej Ekstraligi rozegrane zostały w niedzielę. Najciekawiej zapowiadała się potyczka w Koninie, gdzie lider tabeli walczył z mistrzyniami kraju.
Rywalizacja Medyka z Mitechem zakończyła się bezbramkowym remisem, co nie oznacza bynajmniej, że zabrakło emocji. Już w 10. minucie przyjezdne powinny objąć prowadzenie, ale Katarzyna Wnuk przestrzeliła z rzutu karnego. Medyk na przestrzeni kolejnych minut przeważał, ale do spięć pod bramką żywieckiego zespołu dochodziło sporadycznie. Groźnie było w 48. minucie, kiedy w sukurs bramkarce Mitechu przyszła poprzeczka. Od 78. minuty przyjezdne musiały radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Wnuk. Mimo naporu mistrzyń Polski wynik nie uległ zmianie i należy uznać go za sprawiedliwy w ocenie całego meczu.

Medyk Konin - TS Mitech Żywiec 0-0

TS Mitech: Komosa - Droździk, Rżany, K.Wiśniewska, Kuśnierz (Zasada), Suskova, Żak, Chrzanowska (Cholewka), Wnuk, Półtorak (Wieczorek), P.Wiśniewska (Sykorova)

W Katowicach doszło z kolei do konfrontacji derbowej beniaminków. Do przerwy gole nie padły, po wznowieniu rywalizacji lepiej poczynały sobie piłkarki Czarnych Sosnowiec, co udokumentowały dwoma trafieniami. W ostatnim kwadransie gospodynie skapitulowały po strzałach Marleny Koniecznej (75 min.) i Karoliny Gruszki (83 min.). Sosnowiczanki mają obecnie tyle samo punktów, co liderujące stawce zespoły Zagłębia Lubin, Mitechu Żywiec oraz Górnika Łęczna, przy bilansie bramkowym 3-0.

1. FC AZS AWF Katowice - Czarni Sosnowiec 0-2 (0-0)

1. FC AZS AWF: Iwańczuk - Stachnik, Fischerova, Szczypka (Noras), Nosalik, Kubaszek,  Hmirova, Koch, Kowalska, Lizoń, Maciukiewicz

Czarni: Polok - Wycisk (Zabiegała), Wójcik, Prokop, Gruszka, Luty (Dec), Operskalska, Kaletka (Szymanowska), Matla, Konieczna (Cisło), Warunek