Medyk – Unia 1-3

16.08.2008
W pierwszej kolejce nowego sezonu piłkarki Unii Racibórz zdobyły komplet punktów. W meczu wyjazdowym w Koninie pokonały tamtejszy Medyk 3-1.
W ciężkich warunkach pogodowych przyszło zawodniczkom z Raciborza zainaugurować występy w nowym sezonie. – Mecz rozpoczął się w strugach deszczu co nie wróżyło łatwego spotkania – mówił po spotkaniu Remigiusz Trawiński, trener Unii.

To jednak nie przeszkodziło, aby już w początkowych minutach objąć prowadzenie. Pierwszą bramkę - z rzutu karnego za faul na Patrycji Wiśniewskiej - strzeliła powracająca po długiej kontuzji Hanna Konsek. Dwie minuty później Ania Sznyrowska podwyższyła rezultat na 2-0 - Szybko strzeliliśmy dwie bramki, co pozwoliło nam kontrolować dalszy przebieg spotkania. Cofnęliśmy się do obrony i nastawiliśmy się na grę z kontry – wyjaśniał trener.

Zespół ze śląska przez całe spotkanie grał bardzo dobrze. Nie pozwalał rywalkom na zbyt wiele, co sprawiało, że gospodynie nie potrafiły zagrozić bramce strzeżonej przez Darię Antończyk. Raz były bliskie szczęścia, jednak po strzale Anny Gawrońskiej piłka trafiła w poprzeczkę.

Gdy wszyscy myśleli, że to koniec emocji w 90 minucie na 3-0 pięknym strzałem z 16 metrów kolejnego gola zdobyła Sznyrowska. Gospodynie było stać już tylko na strzelenie honorowej bramki w doliczonym czasie gry.

- Jestem zadowolony z postawy a przede wszystkim z wyniku jaki udało nam się wywalczyć. Mimo ciężkiego rywala oraz niesprzyjających warunków udało nam się wygrać. Myślę, że w pełni zasłużyliśmy na to zwycięstwo dlatego cieszymy się z jakże ważnych punktów – podsumował szkoleniowiec Unii.

[b]Medyk POLOmarket Konin - Unia Racibórz 1-3 (0-2) [/b]
0-1 – Hanna Konsek, 12 min (karny)
0-2 – Anna Sznyrowska, 14 min
0-3 – Anna Sznyrowska, 90 min
1-3 – Natalia Chudzik, 90+2 min

[b]Medyk[/b]: Komosa - Olszańska, Wiśniewska, Sałata, Chudzik - Czernielewska, Patalon (75. Pakulska) - Mateńko (68. Ciesielska), Królikowska (36. Sikora), Leśnik (84. Woźniak) - Gawrońska
Trener: Roman Jaszczak
[b]
Unia[/b]: Antończyk - Kawalec, Rytwińska, Karcz - Konsek (75. Rżany), Kasperska, Bandych (84. Mańczyńska), Winczo, Stobba - Sznyrowska (90+1. Krupa), Wiśniewska (87. Surma)