Kierunek - Belgrad!

03.08.2008
Piłkarki ręczne Zgody Ruda Śląska wyjechały w niedzielę wieczorem na drugie tego lata zgrupowanie. Kilka dni po powrocie z obozu w Dzierżoniowie, przyszedł czas na dalszą eskapadę – do stolicy Serbii, Belgradu.
Piłkarki ręczne Zgody Ruda Śląska wyjechały w niedzielę wieczorem na drugie tego lata zgrupowanie. Kilka dni po powrocie z obozu w Dzierżoniowie, przyszedł czas na dalszą eskapadę – do stolicy Serbii, Belgradu. Rudzianki pod dowództwem nowego trenera Krzysztofa Przybylskiego i z kwartetem nowych zawodniczek (Weronika Mieńko, Anna Świszcz, Justyna Mrozek, Katarzyna Gleń) po niedzielnym, wieczornym treningu wyruszyły w podróż do Belgradu. – Na miejscu będziemy w poniedziałek rano. W planach mamy udział w silnie obsadzonym turnieju, który odbędzie się w następny weekend. Oprócz nas zagrają w nim dwie czołowe drużyny z serbskiej ekstraklasy i zespół z Rumunii – zapowiada Krzysztof Przybylski.

Zgrupowanie w Belgradzie potrwa tydzień. Prócz udziału w turnieju, kierownictwo Zgody na miejscu będzie czyniło starania, by doprowadzić do rozegrania jeszcze dodatkowych sparingów z miejscowymi drużynami. Niemniej jednak dla sztabu szkoleniowego ważna będzie każda jednostka treningowa. – Podczas tego zgrupowania będziemy poświęcać uwagę zgraniu drużyny, bo przyszły do nas cztery nowe zawodniczki. Poświęcimy więcej czasu na konkretne zagrania i elementy gry, co powinno później procentować w lidze – dodaje nowy szkoleniowiec rudzianek.
autor: DAN

Przeczytaj również