GKS Tychy - Legia 56-81. Dobrze tylko w pierwszej połowie

01.02.2015

Mecz z warszawską Legią podopieczni Tomasza Jagiełki rozpoczęli dobrze. Po dwóch kwartach prowadzili. W trzeciej i czwartej wyraźnie spuścili z tonu, wyraźnie przegrali.

Michał Giel/fotoreporter.slask.pl

Wydarzenie
31-28 po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. W 4. minucie trzeciej kwarty po raz ostatni mieli przewagę nad Legią – 35-34. Bardzo niska skuteczność oraz słaba gra w obronie w dalszej fazie meczu przesądziła o wysokiej porażce. W ostatniej kwarcie GKS zdobył 9 „oczek”, warszawska drużyna 27!

MVP
Michał Aleksandrowicz zdobył dla Legii 20 punktów, rzucał ze skutecznością wynoszącą 70 procent.

Ciekawostki:
- Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Marcin Dymała – 12 i Tomasz Bzdyra – 11.

- 9 bloków zaliczył Cezary Trybański

- 43 zbiórki zanotowali gości – 30 w obronie, 13 w ataku. Tyszanie pod tablicami również walczyli, zabrali 35 piłek. Odpowiednio 18 w defensywie i 17 w ofensywie.