Derby dla Mitechu, kapitalny finisz katowiczanek

06.10.2014
Kobieca Ekstraliga wkracza z wolna w ostatnią fazę rundy jesiennej. W minionej, 8. kolejce zwycięstwa odnotowały zespoły z Żywca – w derbach z Czarnymi Sosnowiec – oraz z Katowic. Nasze drużyny w komplecie znajdują się górnej części stawki.
Efektowne zwycięstwo 4-1 piłkarek Mitechu stało się faktem wobec znakomitej postawy w pierwszej połowie. „Królową polowania” w sobotnim spotkaniu była Halina Półtorak, która do siatki beniaminka z Sosnowca trafiła aż trzy razy. Wynik odzwierciedla potencjał żywczanek – walczących o ligowe podium i sosnowiczanek – mających na celu spokojne utrzymanie się w Ekstralidze.

Coraz śmielej w elicie poczynają sobie piłkarki 1. FC AZS AWF Katowice. W sobotę wybrnęły z opresji. W 30. minucie prowadzenie dla przyjezdnych ze Szczecina zdobyła Natalia Niewolna. Przez długie fragmenty gospodynie biły głową w mur, aż wreszcie znalazły sposób na defensywę Olimpii w ostatnich 20 minutach. Trzy gole pozwoliły przechylić szalę na korzyść katowickiego beniaminka, który awansował tym samym na 5. miejsce w tabeli Ekstraligi z dorobkiem 13 „oczek”. Tuż przed plasuje się Mitech (17 punktów), za – Czarni (11 punktów).

Wyniki 8. kolejki:

Czarni Sosnowiec – TS Mitech Żywiec 1-4 (1-4)
0-1 Półtorak (2 min.), 0-2 Półtorak (23 min.), 0-3 Półtorak (25 min.), 1-3 Luty (39 min.), 1-4 Suskova (44 min.)

1. FC AZS AWF Katowice – Olimpia Szczecin 3-1 (0-1)
0-1 Niewolna (30 min.), 1-1 Koch (70 min.), 2-1 Hmirova (81 min.), 3-1 Fischerova (88 min.)

GOSiRKi Piaseczno – Zagłębie Lubin 1-5 (1-1)

AZS PSW Biała Podlaska – Medyk Konin 0-1 (0-0)

KKP Bydgoszcz – AZS Wrocław 1-3 (1-1)

Górnik Łęczna – Stilon Gorzów Wielkopolski 5-0 (2-0)