Cykl sparingowy rozpoczęty. Mitech przegrał w Sosnowcu

27.01.2015
Drużyny z Żywca i Sosnowca rywalizują na co dzień w tej samej klasie rozgrywkowej. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu meczu sparingowego na wstępie zimowych przygotowań. Padło w nim 6 bramek.
Skuteczniejsze okazały się gospodynie meczu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy al. Mireckiego w Sosnowcu. Do przerwy piłkarki Czarnych prowadziły 2-1. Jedyne trafienie dla Mitechu zaliczyła zmniejszając rozmiary strat Magdalena Chrzanowska. Po pauzie gospodynie wciąż popełniały mniej błędów. Wynik tej połowy był identyczny, jak w przypadku wcześniejszych 45 minut. Łupem bramkowym w szeregach sosnowieckiego beniaminka Ekstraligi podzieliły się Marlena Konieczna i Angelika Gębka, dla żywczanek gola przy stanie 3-1 dla miejscowych strzeliła kapitan Katarzyna Wnuk.

Mitech do sparingu przystąpił na kilka dni przed wyjazdem na obóz do Ujsół. – Czucia piłki wyraźnie na tym etapie nam brakuje. Przerwa w treningach i meczach była długa. Następstwem tego są błędy, które nam się przydarzyły w defensywie. Stopniowo będziemy wchodzić w odpowiedni rytm gry, realizując w sparingach pewne założenia – mówi Beata Kuta, trenerka piłkarek z Żywca.

Czarni Sosnowiec – TS Mitech Żywiec 4-2 (2-1)
Gole dla Czarnych: Konieczna – 2, Gębka – 2
Gole dla Mitechu: Chrzanowska, Wnuk

Czarni: Polok (Dorosz) – Gruszka, Wójcik, Prokop, Cisło, Luty, Gębka, Operskalska, Konieczna, Matla, Warunek oraz Wycisk, Zabiegała, Szymanowska.

TS Mitech: Komosa (Szemik) – Droździk, K.Wiśniewska, Zasada, Zegan, Suskova, Żak, Chrzanowska, Wnuk, Półtorak, P.Wiśniewska oraz Rozmus, Wieczorek, Cholewka, Nieciąg, Spandel.