1.FC II Katowice - Strzybnica 1-5

28.09.2008
W piątej kolejce II ligi piłkarki 1.FC II Katowice przegrały na własnym stadionie z KS Strzybnicą 1-5. Nic dziwnego - rozpoczęły w dziewięcioosobowym składzie.
Od pierwszej minuty na plac gry wybiegło tylko dziewięć zawodniczek. Reszta dotarła na stadion tuż przed rozpoczęciem spotkania i potrzeba było czasu aby przygotowały się do meczu.

Przeciwniczki szybko wykorzystały liczebną przewagę i już w czwartej minucie objęły prowadzenie. Wynik, płaskim strzałem w długi róg, otworzyła była reprezentantka Polski – Natalia Golasowska. Po tej bramce na boisko wbiegła Anna Szuster i katowiczanki grały w dziesiątkę.

KS Strzybnica, grając w przewadze, co chwila groźnie atakowała i kolejne bramki były tylko kwestia czasu. Katowiczanki zostały praktycznie zamknięte na własnej połowie, przez co nie potrafiły nawet zbliżyć się do pola karnego przeciwnika. Goście grali jednak bardzo nieskutecznie i tylko dzięki dobrej postawie w bramce Karoliny Glagli nie potrafili powiększyć prowadzenia. Joanna Operskalska, Golasowska, Cudak, Pniewska strzelały bardzo niecelnie bądź na posterunku stała bramkarka gospodyń. Tuż przed przerwą Joanna Operskalska – również była reprezentantka – podwyższyła na 2-0. W tym momencie na boisku pojawiła się Daria Reschke i siły się wyrównały.

Grające w komplecie katowiczanki zaczęły druga odsłonę od ataków na bramkę rywala. Trzykrotnie Mariola Gepfert próbowała zaskoczyć Wdowińską jednak za każdym razem z opresji obronną ręką wychodziła bramkarka gości. Po tych atakach przyjezdne się przebudziły i odpowiedź była natychmiastowa. Podwyższyła Pieczak i nie było już złudzeń kto w tym meczu zwycięży.

Co prawda katowiczanki starały się odrobić straty, ale przeciwniczki w pełni kontrolowały przebieg spotkania, nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele. Cudak dołożyły dwa kolejne trafienia i zrobiło się 5-0. Gospodynie było stać jedynie na zdobycie honorowego gola. Reschke, po indywidualnej akcji z szesnastu metrów, ładnym strzałem w długi róg zdobyła jedyną bramkę dla swojego zespołu w tym meczu.

[b]1.FC II Katowice – KS Strzybnica 1-5 (0-2)[/b]
0-1 – Golasowska, 4 min
0-2 – J. Operskalska, 43 min
0-3 – Pieczak, 51 min
0-4 – Cudak, 62 min
0-5 – Cudak, 71 min
1-5 – Reschke, 73 min

[b]Katowice[/b]: Glagla – Gepfert, Noras, Zydroń, Mateja, Mendel, Kroker, Radlewska, Cyganek. Na boisku pojawiły się także: od 4 min Szuster (62. Ciesielska) i od 43 min Reschke.
Trener: Michał Chmielowski

[b]Strzybnica[/b]: Wdowińska – Trybus, Murowska, Foltyn, Foryta, J. Operskalska, T. Operskalska, Golasowska, Cudak, Pieczak, Pniewska.