Tomasz Jagiełka: Sobota dała nam dużo wiary w siebie

02.12.2014
Pierwszej porażki w sezonie doznał lider I ligi koszykówki mężczyzn. Drużyna z Krosna musiała uznać wyższość tyskiego beniaminka. Radość w szeregach GKS-u nie dziwi.
gkstychy.info

GKS Tychy przed własną publicznością pokonał w minioną sobotę lidera 83-70. – Gratulacje należą się całemu mojemu zespołowi. To była prawdziwa walka, zaangażowanie, pozytywna energia. Jako pierwsi pokonaliśmy Krosno, a to tylko świadczy o tym, że w tej lidze nie ma niepokonanych. Sobota dała nam dużo wiary w siebie. Teraz wiemy, że możemy postawić się każdemu – powiedział po meczu trener Tomasz Jagiełka. – Drugi raz z rzędu zagraliśmy na świetnym poziomie. Zaprezentowaliśmy wysoką skuteczność. Nie popełnialiśmy prostych, szkolnych błędów. Obrona napędzała atak. To było zdecydowanie nasze najlepsze spotkanie ligowe w tym sezonie. Teraz możemy mieć do siebie pretensje o mecz z Astorią Bydgoszcz. Pomimo kłopotów kadrowych, powinniśmy wygrać to spotkanie – dodał.

Zespół do zwycięstwa poprowadził Tomasz Deja, zdobył 24 punkty. – Każdy dołożył swoją cegiełkę. Trzeba jednak przyznać, że kapitalne zawody rozegrał Deja. Basiński również rozruszał nasz atak. Dzisiaj Deja, a jutro nasz zespół do wygranej może poprowadzić zupełnie inny zawodnik – zakończył tyski szkoleniowiec.

źródło: gkstychy.info

Przeczytaj również